Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowejCera naczynkowa potrafi dać się we znaki wszystkim paniom, na szczęście dziś znanych jest wiele doskonałych sposobów przeciwdziałania pojawianiu się jej głównych objawów, a mianowicie czerwienienia się skóry, długotrwałych rumieni lub też pękania naczynek krwionośnych, co objawia się nieestetyczną, czerwono- fioletową siatką na skórze.

Odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest wybitnie wrażliwa, delikatna, cienka, dlatego też wymaga specjalnej, delikatnej pielęgnacji. Mając cerę wrażliwą należy przykładać szczególną uwagę do zakupu odpowiednich produktów kosmetycznych, a także swoją skórę traktować z namaszczeniem i odpowiednią delikatnością. Cera naczynkowa powinna być przemywana letnią wodą, nie służą jej długie kąpiele, a nawet suszenie włosów suszarką. Wysokie temperatury powoduje bowiem, że dochodzi do pękania naczynek krwionośnych, które to mają bardzo cienkie ściany.

W przypadku codziennej pielęgnacji należy stosować odpowiednie kosmetyki, które to dedykowane są cerom wrażliwym. By nie pogarszać stanu cery wrażliwej należy unikać sauny, opalania się na słońcu, a nawet stosować odpowiednią dietę. Niezalecane są ostre przyprawy, gorące napoje czy alkohol. Wszystkie one mogą powodować niekontrolowane pękanie naczynek krwionośnych, przez co też skóra będzie bardziej czerwona.

Kosmetyki do cery naczynkowej

Planując idealną pielęgnację dla cery naczynkowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stosowane kosmetyki. Zawsze czytajmy składy, ponieważ to dzięki nim dowiemy się, czy dany produkt kosmetyczny w składzie zawiera drogocenne składniki, idealne dla skóry wrażliwej naczynkowej. Ogromną rolę w zapobieganiu nieprzyjemnym objawom cery naczynkowej odgrywa witamina K, której główne zadanie polega na uszczelnieniu naczyń krwionośnych, co też zapobiega powstawaniu nowych zaczerwienień i pękaniu naczynek. Co dwa tygodnie warto wykonać sobie odpowiednio dobrany peeling, który usunie martwy naskórek i pobudzi skórę do odnowy i regeneracji, a także uodporni ją na działanie czynników zewnętrznych. Osoby z cerą naczynkową powinny obowiązkowo stosować filtry, które ograniczają negatywne skutki działania promieniowania UV.

Specjalna zimowa pielęgnacja

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie nie można zapominać o kremach ochronnych, które zabezpieczają naczynka przed pękaniem, a skórę ochronią przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Warto też stosować produkty łagodzące i takie, które mają działanie przeciwzmarszczkowe, ponieważ delikatne, wrażliwe skóry szybciej się starzeją.