Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Rodzaje protez zębowychProtezy zębowe obecnie coraz częściej są stosowane przez wiele osób. Także przez mieszkańców Śląska, którzy przecież coraz bardziej dbają o siebie i chcą zakryć ubytki w uzębieniu poprzez zastosowanie protezy. Jakie protezy Śląsk można wyróżnić?

Ruchome protezy zębowe

Przede wszystkim szeroko stosowane są różnego rodzaju ruchome protezy zębowe Katowice czy ruchome protezy zębowe Chorzów. Zasadniczo dzielą się one na częściowe i pełne.

Zacznijmy od częściowych – jak sama nazwa wskazuje dotyczą one jednego bądź kilku zębów, ale na pewno nie całego łuku zębowego. Wyróżnić tu można protezy zębowe Katowice akrylowe – najtańsze, mogą być refundowane. Jeśli są dobrze wykonane, to prezentują się nawet dobrze, jednak i tak nie są zbyt wygodne. Następne, o klasę lepsze, są protezy zębowe chorzów szkieletowe. Problemem jest to, że mocuje się je na sąsiednich zębach, co często wymaga założenia koron czyli spiłowania ich. Dalej są jeszcze protezy zębowe nakładkowe. Opiera się ona na korzeniu zęba albo na implancie.

Oczywiście mamy też także pełne ruchome protezy Śląsk. W tym zakresie wyróżnić można chociażby standardowe protezy akrylowe kojarzone najczęściej ze szklanką przy łóżku dziadka czy babci. Inną odmianą takiej protezy może być proteza mocowana na kilku implantach. Oczywiście jest to trwalsze i wygodniejsze rozwiązanie, jednak nieporównywalnie droższe.

Protezy stałe

Można także zastanowić się nad protezami stałymi Śląsk. co to oznacza? O jakich protezach dokładniej jest tutaj mowa? Otóż zasadniczo chodzi o implanty. Stanowią one najdroższą formę protezy, ale też najbardziej zachwalaną.

Implanty bowiem cechuje idealne podobieństwo do utraconego zęba. Taki implant ma swój korzeń, jest głęboko zamocowany, umożliwia w pełni swobodne żucie i gryzienie. Zdecydowanie naprawdę świetnie się sprawdza.

Niestety jednak dal wielu osób jego cena będzie zaporowa. Taki implant bowiem kosztuje aż koło 4 tysięcy złotych i to tylko jeden. Poza tym warto wspomnieć tu o tym, że niestety nie u każdego da się założyć taki implant. U niektórych bowiem budowa anatomiczna zatoki zębowej na to nie pozwoli albo też będzie konieczny jej zabieg operacyjny polegający na podniesieniu jej. A to dodatkowe koszty…