Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Jeśli alkomat się zepsuje?Alkomaty to urządzenia, dzięki którym można dokonać pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Takim sprzętem, najczęściej, policjanci sprawdzają ilość alkoholu u kierowców. Alkomaty wykorzystuje się także w firmach ochroniarskich oraz w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, w celu sprawdzenia sprawności pracowników przychodzących do pracy.

Budowa alkomatów

Urządzenie składa się z trzech głównych elementów. Jedną z nich jest warstwa, która jest układem mechanicznej obróbki powietrza. Ten układ to serce całego urządzenia. Następna jego warstwa to sensor, a trzecia część budowy to układ elektroniczny, który odpowiada za obliczenie zawartego w wydychanym powietrzu alkoholu.
Alkomaty różnią się sensorami i tak wyróżniamy następujące sensory:
– półprzewodnikowe,
– spektrofotometryczne,
– elektrochemiczne.Sensory są odpowiedzialne za dostarczenie konkretnych informacji do układu elektronicznego. Dobrej jakości alkomat daje doskonałą dokładność pomiaru bez względu na siłę wydychanego powietrza.

Alkomaty też się psują

Urządzenia te nie są bezawaryjne, też się psują i mają swoje usterki.

Ponadto są to urządzenia, które co pół roku trzeba kalibrować. Alkomaty dobrej jakości są urządzeniami bardzo drogimi, natomiast te tanie są przyrządami bardzo mało wartościowymi.Naprawa alkomatów, w dużej mierze, polega na kalibrowaniu ich co jakiś czas oraz ich serwisowaniu. Tylko odpowiednio sprawdzane i regularnie serwisowane alkomaty będą urządzeniami przydatnymi. Na przykład pod hasłem alkomaty gdynia, w internecie znajdziemy kilka miejsc w tym trójmiejskim mieście gdzie pomogą nam odpowiednio skalibrować urządzenie. Najczęściej ta usługa jest wykonywana w sklepach detektywistycznych. Ponadto urządzenia przekazują również na swoim wyświetlaczu różne informacje w typie np. CAL i wtedy jest to oznaka, ze należy naprawić jak najszybciej alkomat.Naprawa alkomatów jest prowadzona w jak najszybszym czasie, a firma w Gdyni naprawia i kalibruje nawet alkomaty pochodzące od konkurencji.

Bardzo dobry service naprawczy – alkomaty Gdynia

W Gdyni firma zajmuje się sprzedażą alkomatów oraz ich naprawą. Urządzenia można dostarczyć osobiście lub przesłać z dopiskiem: kalibracja. Jednak, w przypadku pocztowej przesyłki, należy ją skierować do Wrocławia, gdzie znajduje się service sklepu w Gdyni.

Alkomaty można naprawić i odpowiednio skalibrować.