Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Stres – istotna przyczyna wypadania włosówNieodpowiedni, często nerwowy tryb życia, ogromny stres czy fatalne odżywianie mogą w niektórych przypadkach przyczynić się u wielu osób do nadmiernego wypadania włosów. Utrata włosów kojarzy się z mniejszą atrakcyjnością, co w efekcie prowadzi do nabycia się kompleksów. Zatem warto dbać o włosy oraz skutecznie zapobiegać łysieniu.

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. W niektórych przypadkach winne są geny lub przebyte choroby. Obfite wypadanie włosów może dokuczać zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Z przypadłością tą niełatwo się jest uporać, gdyż wymaga ona nakładu nie tylko czasu ale i znacznych pieniędzy.

Stres a wypadanie włosów

Czynniki stresogenne w znacznym stopniu wpływają na wypadanie włosów. Stres a wypadanie włosów są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Otóż warto wiedzieć o tym, że istnieje typ łysienia, który określa się mianem psychogennego. Charakteryzuje się on podobnymi objawami jak popularne, zwłaszcza u mężczyzn łysienie plackowate.

W przypadku łysienia androgenowego mamy do czynienia z pojawieniem się zakoli i łysieniem czubka głowy, natomiast w przypadku łysienia psychogennego mamy do czynienia z ogniskami, które obejmują całą powierzchnię głowy.

Ogromny stres może być przyczyną wypadania włosów nie tylko u osób dorosłych lecz także u dzieci. Nagła utrata włosów bardzo często jest wywołana jakąś traumatyczną sytuacją życiową.

Porost włosów blog – jak sobie radzić z łysieniem

Recepta na radzenie sobie ze stresem i wypadaniem włosów nie jest prosta. Pierwszym istotnym czynnikiem jest pozbycie się przyczyny stresu. Porost włosów blog oferuje, aby używać:

– Olejki eteryczne
– suplementy w kapsułkach dostepne w aptekach
– wcierki
– kozieradka
– biotynę i biotelbal
– specjalne szampony

Wypadanie włosów może być również spowodowane wieloma poważnymi chorobami takimi jak: anemia, niedobory niektórych witamin, minerałów czy aminokwasów i wówczas to łykanie różnych preparatów na wzmocnienie włosów jest bezcelowe. Może bowiem okazać się, że nawet w najdroższych preparatach nie ma akurat tego składnika, który jest potrzebny organizmowi do tego, aby powstrzymać wypadanie włosów.

Jeśli te polecane środki zawodzą, wówczas to z pewnością warto wybrać się do lekarza – trychologa, który znajdzie źródło problemu oraz pomoże rozwiązać problem. Wszyscy specjaliści podkreślają, że łysienie jest bardzo poważnym problemem z którym trzeba skutecznie walczyć, zanim nie będzie za późno.