Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Dieta Ewy Dąbrowskiej – na co pomoże?Jeżeli szukasz sposobu na powrót do zdrowia, dieta warzywno-owocowa będzie dla Ciebie bardzo dobrą opcją. Ta metoda żywienia opracowana została przez doktorkę nauk medycznych i lekarkę chorób wewnętrznych Ewę Dąbrowską. Dieta oparta na spożywaniu konkretnych warzyw i owoców przynosi doskonałe rezultaty.

Dla kogo dieta Ewy Dąbrowskiej?

Z reguły po dietę Ewy Dąbrowskiej sięgają osoby, które pragną schudnąć. Jednak sposób żywienia opracowany przez tę lekarkę ma zupełnie inny cel. Dzięki tej diecie można wyleczyć się z wielu chorób m.in. z cukrzycy typu 2, zakrzepicy, choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia i innych chorób cywilizacyjnych. Niemniej wpływa ona również na spalanie tłuszczu, zachowując nienaruszoną tkankę mięśniową.

Po dietę dr Dąbrowskiej sięgać może każdy, kto pragnie zawalczyć o swoje nadwątlone zdrowie. Należy upewnić się, czy w przypadku danej choroby post warzywno-owocowy nie ma przeciwwskazań. Jeżeli lekarz stwierdzi, że żadnych przeciwwskazań nie ma, warto wprowadzić ten sposób odżywiania do swego życia.

Dieta Ewy Dąbrowskiej – jakie etapy?

Post warzywno-owocowy podzielony jest na 4 etapy i koniecznością jest skrupulatne ich przestrzeganie. W pierwszej kolejności należy wyeliminować z posiłków kawę i mięso (także wędliny, konserwy itp. produkty). Po tym etapie przechodzi się kompletnie na jedzenie warzywno-owocowe oraz prowadzi się ćwiczenia gimnastyczne lub inny ruch na świeżym powietrzu.

Trzeci etap to powracanie do diety pełnowartościowej z kontynuacją ćwiczeń sportowych. Ostatni etap, czwarty, to powrót do zwykłego żywienia i okresowe posty warzywno-owocowe. Wdrożone w trakcie diety uprawianie sportu należy kontynuować i pozostać mu wiernym przez całe życie.

Jak długo trwa dieta Ewy Dąbrowskiej i co jeść?

Post warzywno-owocowy może trwać od kilku dni do kilku tygodni. W diecie tej przeważają warzywa, ponieważ to dzięki nim pacjenci czują się syci. Zbyt duża ilość owoców może być przyczyną uczucia głodu. Dlatego owoców w tej diecie używa się głównie do dekoracji i urozmaicenia posiłków.

W trakcie postu spożywa się warzywa korzeniowe, które są nisko skrobiowe (marchew, seler, pietruszka, rzodkiewki, buraki) oraz psiankowate jak np. pomidory i papryka. Zalecane są również warzywa kapustne (kapusta, jarmuż, brokuł, kalafior) i kiełki. Do diety należy dołączyć również warzywa liściaste (sałata, zioła, nać pietruszki i marchwi), a także dyniowate (dynia, ogórek, kabaczek). Konieczne są również wszelkiego rodzaju zioła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Sofra.com.pl