Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Podstawowe błędy żywienioweWiele osób podczas pandemii covid-19 przybrało kilka kilogramów za dużo. Również osoby, które zdołały pokonać otyłość zdają sobie sprawę, że ostatnie kilogramy, najczęściej z brzucha i u kobiet, ud, najtrudniej zrzucić. Jak można sobie z nimi poradzić? Co jeść żeby schudnąć z brzucha?

Nie można odchudzać się wiecznie

Diety stosowane podczas odchudzania, czy diety redukcyjne, nie są przeznaczone do długotrwałego stosowania. Wynika to z tego, że zazwyczaj nie pokrywają naszego faktycznego zapotrzebowania na kalorie oraz składniki odżywcze i na dłuższą metę może powodować niedobory czy anemię.

Niestety, osoby odchudzające się bardzo często doświadczają efektu jo-jo. Jest to spowodowane tym, że większość z nas od razu wraca do swojej diety sprzed odchudzania. A kluczem do szczupłej sylwetki są nasze codzienne posiłki.

Podstawowe błędy żywieniowe

Głównym problemem dietetycznym, który ma znaczny wpływ na znaczne pogorszenie stanu zdrowia mieszkańców krajów rozwiniętych ekonomicznie, jest spożywanie zbyt dużych ilości produktów pochodzenia zwierzęcego i żywności wysokoprzetworzonej. Zawierają one zbyt duże ilości tłuszczów nasyconych, cukrów prostych i chemicznych dodatków.

Kupowanie gotowych produktów i spożywanie fast foodów wydaje się oszczędnością czasu w stosunku do przygotowywania posiłków od podstaw. Jednak na swoim zdrowiu nie warto oszczędzać, również czasu – jeżeli naprawdę chcemy stracić nadprogramowe kilogramy, musimy zmienić nasze codzienne nawyki żywieniowe.

Co jeść żeby schudnąć z brzucha

Żeby wreszcie schudnąć z brzucha, możemy sięgnąć po najnowszą zalecaną przez WHO dietę – dietę dash. Bazuje ona na warzywach, owocach i pełnoziarnistych produktach zbożowych. W diecie dash dozwolony jest również nabiał oraz niewielkie ilości mięsa.

Warto również sięgnąć po przepisy z kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, ponieważ są one urozmaicone i bogate we wszystkie składniki odżywcze. Dzięki nim dowiemy się, jak smacznie i zdrowo przygotowywać warzywa, które są dla człowieka najlepszym źródłem składników odżywczych.