Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej w obrębie ginekologiiNiesymetryczne wargi sromowe mogą być poważnym problemem. Tak samo jak wykonuje się operację powiększenia bądź zmniejszenia biustu, tak samo operacje wykonuje się też w obrębie warg sromowych. Dla wielu osób jest to jeszcze tematem tabu, ale wydaje się, że takie zabiegi będą coraz bardziej powszechne.

Bezpieczeństwo zabiegów

Korekta warg sromowych przy użyciu lasera wykonywana jest przez wykwalifikowany personel. Aby móc wykonywać takie zabiegi, lekarze musieli przejść odpowiednie szkolenia i potwierdzić to certyfikatami. Mówiąc o takich zabiegach jak plastyka warg sromowych, trzeba wspomnieć o ich bezpieczeństwie. Kobiety nie powinny się tego obawiać. Jeżeli zachowana jest higiena i sterylność przy zabiegu, a sam lekarz cechuje się dużym doświadczeniem, to ryzyko powikłań jest minimalne.

Zabiegi przy użyciu lasera są określane jako mało inwazyjne i zupełnie bezpieczne. Mniejsze jest także ryzyko powstania blizn. Mając do wyboru klasyczny skalpel albo laser, wiele kobiet decyduje się właśnie na laser. Oczywiście decyzja o wyborze danej metody zawsze powinna zapadać po rozmowie z kompetentnym lekarzem. To lekarz, mając na uwadze swoje doświadczenie, jest w stanie zaproponować pacjentce najlepszą metodę. Kobiety bardzo boją się nie tylko bólu, ale też późniejszego dyskomfortu. Dlatego też ważne jest, aby zaproponować taką metodę, która będzie jak najmniej inwazyjna i obciążająca dla pacjentki. Nie bez znaczenia są też obiecane efekty.

Jak zaakceptować swoją kobiecość?

Zmniejszanie warg sromowych nie powinno budzić kontrowersji, niezależnie od tego, z jakich powodów jest wykonywane. Oczywiście to pacjentka zgłasza się do lekarza, jednak to specjalista podejmuje ostateczną decyzję i w uzasadnionej sytuacji może odmówić pacjentowi wykonania zabiegu. Tak czasem się zdarza, biorąc pod uwagę niewłaściwe motywacje. Jednak w zdecydowanej części przypadków takie zabiegi jak labioplastyka, plastyka warg sromowych, wykonywane są z przyczyn typowo medycznych, kiedy na przykład te części ciała są mniej lub bardziej zdeformowane, na przykład po ciężkim porodzie, a czasem chodzi po prostu o poprawę komfortu życia kobiety i bardziej udane życie seksualne. Labioplastyka, zmniejszanie warg sromowych musi zostać odczarowane, aby kobietom żyło się lepiej. Bardzo ważna jest pewność siebie i samoakceptacja. Akceptowany musi być każdy kawałek kobiecego ciała, każda najmniejsza część. Dlatego też medycyna w XXI wieku gotowa jest pomóc w tym, by każda pani zaakceptowała swoją kobiecość w 100%.