Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Jak działa krem pod oczy i jak go stosować?Nie bez powodu mawia się, że oczy to zwierciadło duszy. Piękne, żywe spojrzenie przyciąga uwagę i tworzy dobre pierwsze wrażenie. Jak dbać o delikatną skórę wokół oczu? Kosmetykiem, którego nie powinno zabraknąć w codziennej pielęgnacji, jest krem pod oczy. Jaka jest jego rola i jak wybrać odpowiedni krem dla siebie?

Jaka jest rola kremu pod oczy?

Ogromny wpływ na wygląd oczu ma kondycja skóry. Słabo nawilżona jest mało elastyczna, szybko wiotczeje i pokrywa się zmarszczkami. W efekcie spojrzenie traci swoje naturalne piękno i blask – jest mniej żywe, twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Żeby spowolnić proces starzenia i długo zachować młodzieńczy blask w oku, warto włączyć w codzienną pielęgnację specjalistyczny krem pod oczy.
Krem jest dostosowany do potrzeb skóry w okolicach oczu i działa wielowymiarowo. Przede wszystkim odżywia i nawilża, dba o dobrą kondycję skóry i jej ładny wygląd. Regularnie stosowany pomaga utrzymać prawidłowe napięcie skóry i jej elastyczność, a dzięki temu spowalnia proces starzenia i zmniejsza widoczność już powstałych zmarszczek i bruzd. Krem pod oczy zmniejsza także opuchliznę i cienie pod oczami, które powstają w tych partiach skóry na skutek zmęczenia czy złej diety.

Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy?

Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem kosmetyków – także wielu wersji kremu do oczu. Który produkt wybrać? Istnieje kilka kryteriów, które pomogą w wyborze dobrej jakości kosmetyku.
Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie rodzaju kremu do swoich indywidualnych potrzeb. Kremy pod oczy są dedykowane osobom w różnym wieku – w zależności od przedziału wiekowego mają inny skład i właściwości. Istnieją także kosmetyki uniwersalne, dla cery w różnym wieku. Warto również zwrócić uwagę, czy krem jest przeznaczony do użycia na dzień czy na noc – ten dzienny jest lżejszy i nadaje się do stosowania pod makijaż, nocny lepiej nawilża i odżywia, ale jest cięższy, więc lepiej nie stosować go na dzień.

Jak prawidłowo stosować krem pod oczy?

Podobnie jak w przypadku innym kosmetyków, sięgając po krem pod oczy, trzeba pamiętać o regularności. Żeby efekty w postaci dobrze napiętej, odżywionej skóry wokół oczy były widoczne, krem należy nakładać codziennie – w wersji lekkiej pod makijaż lub na noc, w wersji bardziej odżywczej.
Krem pod oczy należy nakładać na oczyszczoną skórę, robiąc to delikatnymi ruchami. Nigdy nie należy mocno pocierać skóry wokół oczu czy wmasowywać kremu, ponieważ efekt będzie odwrotny od pożądanego – skóra będzie podrażniona, zaczerwieniona i osłabiona.

Krem pod oczy znajdziesz na kosmetykizameryki.pl