Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności. Jak się przygotować?Pierwsza wizyta odbywająca się w klinice leczenia niepłodności może być powodem do stresu. Jak należy się do niej przygotować? Jak przebiega konsultacja lekarska? Sprawdź najważniejsze informacje.

Kiedy zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności?

Do placówki jak klinika leczenia niepłodności należy zgłosić się wtedy, gdy po dłuższym czasie od rozpoczęcia starań o dziecko para nie może osiągnąć oczekiwanego rezultatu. Z reguły, gdy kobieta jest poniżej 35 roku życia, wizyta powinna mieć miejsce po roku nieudanych starań, natomiast po 35 roku życia po pół roku. Kobiety po czterdziestce powinny pomyśleć o udaniu się do kliniki przed rozpoczęciem swoich starań.

Przy planowaniu terminu wizyty warto pamiętać o tym, że w przypadku kobiet klinika leczenia niepłodności powinna być odwiedzona pomiędzy 10 a 25 dniem cyklu miesięcznego.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Na wizytę do kliniki leczenia niepłodności warto zabrać wyniki poprzednio wykonanych badań, na przykład wyniki badań krwi, nasienia, wyniki badań USG, karty informacyjne pobytów w szpitalu. Wybrane kliniki wymagają również dostarczenia wypełnionych ankiet medycznych – można pobrać je ze strony internetowej kliniki i wypisać w domu.

Nie można zapominać również o zabraniu dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości z numerem PESEL i zdjęciem (paszport, karta pobytu).

Jak przebiega pierwsza wizyta w klinice niepłodności?

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności wymaga więcej czasu, ponieważ lekarz prowadzi wtedy pogłębiony wywiad z parą starającą się o dziecko.

Lekarz podczas pierwszej wizyty zaleca także wykonanie odpowiednich badań diagnostycznych dla pacjentki i dla pacjenta. Badania można przeprowadzić bezpośrednio w klinice – wybrane z nich będą wymagały wcześniejszego umówienia się na konkretny termin. Należy zrealizować je przed kolejną wizytą u specjalisty.

Klinika niepłodności Katowice – na wizytę można zarejestrować się telefonicznie i online

Parom planującym wizytę w placówce medycznej jak klinika niepłodności katowice gwarantują dostęp do specjalistów o bardzo dużej skuteczności.

Z adresami działających w Katowicach klinik leczenia niepłodności można zapoznać się online i zapisać się na wizytę telefonicznie lub przez internet.