Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

CK Euphoria – nieskrępowany zapach wolności i radości życiaNiewiele jest zapachów, które od dnia premiery stają się legendami. Gdy w 2005 roku prezentowano nowe dzieło perfumiarzy od Calvina Kleina, od razu zyskało on szerokie grono fanek i fanów – można rzec nawet wyznawców. Mijają lata, a CK Euphoria nadal pachnie intensywnie we wszystkich zakątkach globu.

CK Euphoria – budowa zapachu

Twórcami zapachu są trzej mistrzowie znani i uznani w środowisku perfumiarzy: Dominique Ropion, Loc Dong, Carlos Benaim.Nutę górną, czyli nutę głowy stanowią zapach owoców granatu, hurmy (kaki), brzoskwini, marakui, maliny i nuty zielone.

Środkowa nuta serca zbudowana jest z akcentów lotosu, czarnej orchidei i magnolii champaka.

W bazie zapachu – warstwie dolnej wyczuwalne są: fiołek, bursztyn, piżmo, mahoń, wanilia, paczula.

Jak pachnie CK Euphoria?

Pierwsze wrażenie po aplikacji na skórę daje silny impuls świeżości – zapachy owoców objawiają się jakby obmyte świeżym deszczem w środku zielonego lasu. Owocowe zapachy po około 30 minutach zaczynają ustępować pod naporem ciężkich woni orientalnych kwiatów orchidei, lotosu i champaki – nuta serca przywołuje wspomnienia świata bogatej przyrody i kultury, odległych podróży, przygód. Utrzymuje się długo – nawet do 4 godzin. Potem ustępuje nucie bazowej – zdecydowane męskie zapachy piżma, bursztynu i mahoniu podkreślają siłę, pragnienie wyzwolenia, a kobiecość podkręcają nuty fiołka, paczuli i kremowej wanilii. Nuta bazowa na skórze utrzymuje się przez około 6 godzin. Z ubrania zapach zniknie dopiero po praniu.Ze względu na złożoność nut zapach może być używany zarówno w ciągu dnia jak i na wyjścia wieczorne.

Jakie są rodzaje CK Euphoria?

Zapach ck euphoria produkowany jest dla kobiet i dla mężczyzn jako woda perfumowana i perfumy. Perfumy od wody perfumowanej odróżnia zawartość olejków eterycznych w składzie mieszanki. Perfumy są trwałe, ponieważ zawierają co najmniej 15% olejków zapachowych. Najdroższe, najbardziej ekskluzywne zapachy mogą zawierać nawet 43% olejków.Wody perfumowane mają między 10 a 20 % olejków. Dzięki niskiej zawartości tych cennych składników wody perfumowane są znacznie tańsze od perfum, co jednak przekłada się także na krótszy i mniej intensywny okres utrzymywania się zapachu.Wodę perfumowaną można zakupić w opakowaniach o pojemności 30, 50, 75, 100, 125, 160 ml. Perfumy pakowane są w buteleczki o pojemności 30, 50, 100 ml. Wody i perfumy zapatrzone są w niezawodne atomizery dawkujące jednorazowo niewielkie porcje płynu.Buteleczki w kształcie pąka kwiatu storczyka zaprojektował Fabien Baron. Do sprzedaży flakony pakowane są w kartonowe, bardzo eleganckie pudełeczka – doskonale nadają się na prezent dla wyjątkowej osoby.