Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Czym dokładnie są korony zębowe i kiedy warto się na nie zdecydować?Można zaobserwować, że z roku na rok koronki na zęby cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą kiedy dokładnie powinno się na nie zdecydować oraz z czym dokładnie wiąże się wspomniany zabieg?

Kto dokładnie potrzebuje korony chorzów?

Korony stomatologiczne chorzów są doskonałym rozwiązaniem na odbudowanie zębów, które zostały zniszczone próchnicą czy dużym wypełnieniem. Zdecydowana większość osób wybiera jednak koronki na zęby, by cieszyć się pięknym uśmiechem.

Jak trwałe są korony stomatologiczne chorzów?

Warto mieć świadomość, że w trakcie wykonywania protetycznych uzupełnień bardzo istotne są umiejętności stomatologa, a także ogromna dokładność. Należy zaznaczyć, że korona będzie danej osobie służyła nawet przez wiele lat jeżeli zostanie perfekcyjnie wykonana.

Z czego dokładnie wykonywane są korony chorzów? Które materiały rekomendowane są przez specjalistów?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że korony wykonuje się z porcelany (warstwa zewnętrzna – szkliwo), a także z warstwy wewnętrznej, czyli rdzenia. Należy zaznaczyć, że może on być zarówno ceramiczny, jak i metalowy.

Ponadto korony na metalowej podbudowie wykonuje się w technologii CAD-CAM. Charakteryzują się nie tylko i wyłącznie wyjątkową wytrzymałością mechaniczną, ale również rekomendowane są do bocznych zębów. Z kolei do największych osiągnięć stomatologii w kwestii idealnej estetyki koniecznie należy zaliczyć korony pełnoceramiczne.

Warto wiedzieć, że zastosowanie wymienionych koron pozwala na osiągnięcie odpowiedniej głębi oraz przezierności, które będą perfekcyjnie naśladowały zdrowy, naturalny ząb. Należy zaznaczyć, że porcelana charakteryzuje się także wytrzymałością. W porcelanie nie tylko nie zgromadzą się różnego rodzaju bakterie, ale również nie wykształci się kamień nazębny.

Co dokładnie należy wiedzieć o zakładaniu korony zębowej?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że leczenie, które będzie obejmowało korony można przeprowadzić nawet na dwóch wizytach. Oczywiście koniecznym warunkiem będzie odpowiednie przygotowanie zarówno zębów, jak i całej jamy ustnej do etapu protetycznego.

Na pierwszej wizycie stomatolog będzie musiał właściwie przygotować ząb. Niezbędne będzie zatem pobranie wycisków, a także bardzo dokładne sprawdzenie, w jakim kolorze są sąsiadujące zęby. Z kolei na drugiej wizycie dochodzi już do oddania pacjentowi korony.