Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Piękne paznokcie dzięki spahttps-medicaspa.pl (2)

Zadbane paznokcie i dłonie są ważną wizytówką każdej kobiety – nie tylko pań pracujących w biurze. Wiele kobiet jednak nie potrafi samodzielnie o nie zadbać bądź robi to w niewystarczającym stopniu. Warto więc od czasu do czasu – lub regularnie – korzystać z profesjonalnych usług, na przykład przedstawionych na https://medicaspa.pl/.

Profesjonalne usługi są lepsze

Nie da się ukryć, że wykonanie starannego manicure wymaga sporej wiedzy, wprawy oraz umiejętności. Chodzi tu zaś nie tylko o równe pomalowanie paznokci, wykonanie wzorków czy zrobienie popularnych hybryd. Nawet podstawy mogą sprawiać trudności, wiele pań nie wie na przykład, w jaki sposób uporać się ze skórkami.

Samodzielne wykonanie starannego manicure jest też trudne ze względów technicznych, zwłaszcza gdy chodzi o manicure wykonywany lewą ręką kiedy kobieta posługuje się prawą. Fatalnie wygląda zaś, gdy efekt ostateczny u jednej ręki znacznie różni się od tego, co prezentuje druga dłoń.

I wreszcie, nie wszystkie panie dysponują specjalistycznymi akcesoriami do manicure. W cążki, pilniczek czy bloczek do polerowania paznokci co prawda zawsze można się zaopatrzyć, ale już lampa UV czy frezarka to specjalistyczne sprzęty, które znaleźć można tylko w salonach.

Co można wybrać?

Nawet gdy chodzi o wykonanie zwykłego, podstawowego manicure, warto wybrać się do MedicaSpa.pl, by mieć idealnie zadbane paznokcie, wyglądające pięknie nawet bez malowania. Jednak pod adresem https://medicaspa.pl/ znaleźć można o wiele więcej wspaniałych propozycji, m.in. modnych rodzajów manicure.

Może to być malowanie paznokci na dowolny kolor, tworzenie fantazyjnych wzorków przez utalentowaną i doświadczoną kosmetyczkę, a także modny ostatnio manicure hybrydowy. Jest on polecany zwłaszcza kobietom, które chcą cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami przez długi czas.

Również pielęgnacja dłoni

Warto przy tym pamiętać, że dobry manicure, przeprowadzany w renomowanym salonie spa, to nie tylko pielęgnacja paznokci i nadawanie im pięknego wyglądu, ale też dbałość o dłonie. Ich skóra jest cienka, skłonna do przesuszania się i pierzchnięcia, toteż potrzebuje specjalnej pielęgnacji.

Niezbędnym elementem manicure jest więc zadbanie o skórki, ale też o skórę całych dłoni. Wykonuje się to poprzez peeling, który silnie wygładza skórę i czyni ją aksamitnie gładką, a także nałożenie odżywczej maski lub kremu.

Efektem takich zabiegów są dłonie doskonale zadbane, zarówno jeśli chodzi o wygląd i dotyk ich skóry, jak i stan paznokci. Najlepiej jednak będzie przekonać się o tym samodzielnie – na własnej skórze.