Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Kawa rozpuszczalna w ciąży. Czysta, z mlekiem, a może 3w1?Jesteś w ciąży i nie wyobrażasz sobie życia bez kilku łyków naturalniej kawy? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Kawa i ciąża nie wykluczają się nawzajem. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić z kofeiną. Dobrym pomysłem może być przejście z kawy sypanej na rozpuszczalną, bo ta, choć zachowuje wszystkie właściwości klasyka, zawiera mniej kofeiny.

Kawa rozpuszczalna w ciąży czysta jak łza

Kawa rozpuszczalna bez dodatków to po prostu woda z kofeiną. Jako taka właściwie nie podlega trawieniu i w charakterze stymulanta działa błyskawicznie. Dostarcza organizmowi trochę cennych związków, w tym sporo przeciwutleniaczy, a także potas i magnez. Z drugiej jednak strony działa moczopędnie i wypłukuje tak potrzebny ciężarnej wapń. Może więc dodać trochę mleka?

Kawa rozpuszczalna w ciąży z mlekiem

Wbrew obiegowej opinii dodatek mleka nie wpływa na zawartość kofeiny w kubku kawy. Z jakiegoś jednak powodu kawa z mlekiem jako stymulant działa słabiej. Przypuszcza się, że decyduje o tym złagodzony smak napoju. Okazuje się bowiem, że charakterystyczna goryczka w kawie bez dodatków sama w sobie działa stymulująco i pobudzająco na układ nerwowy człowieka.

Jakkolwiek trzeba mieć na uwadze, że mleko jest cennym źródłem białka, wapnia i witamin A, B i D, na które zapotrzebowanie podczas ciąży wzrasta. Co więcej, mleko neutralizuje kwas w żołądku i w ten sposób zapobiega częstej u ciężarnych zgadze. Jeżeli więc lubisz mleko, nie żałuj go sobie.

Kawa rozpuszczalna w ciąży 2w1 i 3w1

Zyskują na popularności, ale nie zasługują na miano kawy – to napoje kawowe z bardzo niską zawartością kawowego surowca. W ich skład wchodzą, poza kawą rozpuszczalną, tłuszcz palmowy, często cukier, poza tym stabilizatory, emulgatory, aromaty i inne wynalazki. Okazjonalnie nie zaszkodzą, ale pite regularnie, szczególnie w czasie ciąży, nie budują zdrowia. Tych zdecydowanie unikaj!