Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Pielęgnacja skóry po zabiegu zamykania naczynekW wielu gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych przeprowadza się teraz specjalistyczne zabiegi zamykania naczynek na twarzy. Terapie zwykle są bezbolesne i bezinwazyjne, a przy tym bardzo skuteczne. Aby jednak zachować ich efekty na dłużej, skórę twarzy po zabiegu trzeba odpowiednio pielęgnować i właściwie się z nią obchodzić.

Dieta na lepszy wygląd skóry

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy pozwala trwale obkurczyć naczynia krwionośne występujące na skórze. Aby jednak pajączki ponownie się na niej nie pojawiły, a naczynka nie zaczęły znów pękać, należy zadziałać profilaktycznie, do czego konieczna okaże się zmiana diety. Jadłospis powinien zostać uzupełniony witaminą A, C, E oraz K. Trzy pierwsze są silnymi antyoksydantami, podczas gdy witamina K poprawia krzepnięcie krwi.

To, z czego należałoby zrezygnować, aby już zawsze cieszyć się pięknym wyglądem skóry, to oczywiście używki. Aby zminimalizować ryzyko ponownego otwarcia się naczynek, należy odstawić papierosy i ograniczyć spożywanie alkoholu.

Ochrona przeciwsłoneczna

Skóra naczynkowa zwykle nie lubi się ze słońcem. Pod wpływem silnego promieniowania jej stan zawsze ulega wyraźnemu pogorszeniu. Skórę twarzy należy więc chronić przed słońcem i trzeba to robić na co dzień, a nie wyłącznie podczas lata czy wiosny, gdyż promienie oddziałują na ciało nawet w trakcie zimy i jesieni.

Ochronę przeciwsłoneczną zagwarantują specjalne kremy wyposażone w filtry UVA i UVB. Warto stosować je z samego rana, a potem ewentualnie dokładać je w ciągu dnia. Dzięki temu słońce w żaden negatywny sposób nie zadziała na skórę.

Prawidłowa pielęgnacja

Zamykanie naczynek na twarzy może być też przeprowadzane w domowych warunkach. Oczywiście zabiegi specjalistyczne działają w tej kwestii najlepiej, ale na własną rękę da się podtrzymywać ich efekty. W tym celu konieczna staje się zmiana pielęgnacji cery. Na tej naczynkowej należy używać tylko i wyłącznie kierowanych do niej preparatów kosmetycznych.

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnowania skóry naczynkowej oddziałują bezpośrednio na naczynia krwionośne i pomagają im się obkurczać oraz zamykać. Wśród tych produktów występują głównie kremy. Można ich używać i rano, i na noc.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.