Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Jak pozbyć się rozszerzonych naczynek?Rozszerzone naczynka to nie tylko problem kosmetyczny i estetyczny. Rumień może sprawiać duży dyskomfort i na przykład sprawić, że twarz będzie nieprzyjemnie podrażniona. W jaki sposób można na stałe pozbyć się problemu? Warto rozważyć laserowe zamykanie naczynek.

Dlaczego to dobra metoda?

Przede wszystkim jest to metoda trwała pozbycia się rozszerzonych i widocznych pod skórą naczynek. Na co dzień osoby zmagające się z tym próbują różnych rozwiązań, jak kremów dla cery naczynkowej a nawet silnych maści powodujących kilkugodzinne obkurczanie się naczyń co sprawia, że rumień znika. Oczywiście także mocny makijaż kryje dolegliwość.

Natomiast dzięki laserowemu zamykaniu naczynek można zapomnieć o kłopocie już po 3 sesjach. Laser działa bezpośrednio na hemoglobinę w naczynku, więc raz zamknięte naczynko już się nie odnawia. Warto zainwestować w ten zabieg ze względu na jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Wiele osób po prostu rodzi się z tendencją do rozszerzonych naczyń krwionośnych, jednakże z upływem lat ten problem się nasila i nie chcą one kurczyć się ponownie. Widać je cały czas jako punktowe zaczerwienienia lub nawet duże plamy, na przykład na policzkach.

Także wystawianie się na silny wiatr i słońce, na przykład z powodu charakteru pracy sprawia, że kłopot może się nasilać. Zauważono także silną zależność pomiędzy korzystaniem z solarium oraz zażywaniem sterydów a rozszerzonymi na stałe naczynkami. Osoby, które się borykają problemem nie muszą dziś stosować półśrodków, ponieważ laserowe zamykanie naczynek to inwestycja w gładką twarz bez zaczerwienienia i pieczenia.

Jak wygląd wizyta u lekarza?

Przed zabiegiem musi nastąpić konsultacja, która polega na szczegółowym zapoznaniu się przez lekarza z problemem i jego nasileniem u danej osoby. Dzięki temu będzie można komputerowo dobrać długość wiązki laserowej, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

Światło lasera dociera wgłąb naczynka wysuszając je i niejako “spalając”. Po jakimś czasie zostaje ono wchłonięte przez organizm. Dlatego to tak ważne by bezpośrednio po laserowym zamykaniu naczynek ściśle stosować się do zaleceń lekarza odnośnie rekonwalescencji, chronią cerę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.