Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Jak zadbać na wiosnę o swoje ciało i samopoczucie?Zima to czas, w którym wiele osób rezygnuje z ruchu, co ma swoje następstwa. Wczesna wiosna to moment, w którym często orientujemy się, że nasza figura odbiega od ideału. Jakie zabiegi pomogą doprowadzić ciało do zadowalającego stanu?

Skąd te kilogramy!

Wiosna jest najlepszym momentem, by rozpocząć walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Klinika medycyny estetycznej katowice to miejsce, w którym zabiegi lipofilingu pomogą wrócić do wymarzonego rozmiaru.

Lipofiling polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest jej nadmiar. Najbardziej zadziwiającym efektem tego zabiegu jest możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu jako wypełniacz w tych miejscach,w których na twarzy zrobiły się bruzdy oraz zmarszczki.

Klinika dermatologiczna Katowice to szansa na wykorzystanie niechcianego tłuszczu do poprawy swojego wyglądu. Upływający czas rzadko kiedy jest łaskawy. Zabieg lipiofilingu jest zdobyczą medycyny estetycznej, który pozwala usunąć dwa problemy za pomocą jednego zabiegu. Najkorzystniejsze w zabiegu jest wykorzystanie materiału, który został pobrany z naszego własnego organizmu.

Jak wygląda lipotransfer?

Medycyna estetyczna Katowice przeprowadza zabiegi lipofilingu, które polegają na usunięciu około 20 – 30 ml tłuszczu. Pobrany tłuszcz poddawany jest odpowiedniej obróbce, która pozwala usunąć wodę oraz obumarłe komórki.

Tak przygotowany tłuszcz klinika dermatologiczna Katowice wzbogaca czynnikami wzrostu, które znajduje się w płytkach krwi. Innym sposobem jest wzbogacenie pozyskanego materiały komórkami macierzystymi, które zwiększają przeżywalność komórek tłuszczu nawet do 99%.

Do zabiegu dochodzi przy znieczuleniu miejscowym. Pacjentka nie musi zostawać w klinice medycyny estetycznej w Katowicach. Jedynie przez kilka dni pacjentka w domu dba o siebie. Konieczne jest ograniczenie opalania oraz wysiłku fizycznego.

Zabieg lipofilingu modeluje sylwetkę, zmniejsza zawartość komórek tłuszczowych w organizmie, a jednocześnie jest to najlepszy wypełniacz, który można zastosować chcąc usunąć efekty upływającego czasu.

Lipofiling jest zabiegiem bezpiecznym, który w krótkim czasie jest w stanie widocznie poprawić wygląd skóry. Wiosna jest to idealny moment, by zadbać o siebie i przygotować się na nadchodzące lato.