Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Pomoc dla zdrowia psychicznegoNasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak nasze zdrowie fizyczne. W dzisiejszej dobie wspólnej domowej kwarantanny jest ono jeszcze bardziej narażone na szkodliwe działania niż było wcześniej. Od naszego zdrowia psychicznego zależy nasze samopoczucie i dlatego też dbanie o zdrowie psychiczne jest bardzo ważne chociaż trudne.

Czym dla każdego jest zdrowie psychiczne?

Nasze zdrowie psychiczne to stan naszej psychiki. Od niego zależny jest, w bardzo dużej mierze, stan naszego zdrowia fizycznego. Gdy jesteśmy smutni, zrezygnowani, zdenerwowani, rozdrażnieni to z czasem nie tylko źle się czujemy pod względem psychiki ale i także pod względem naszej fizyczności. Negatywne emocje i złe stany psychiki dopadają każdego z nas w różnym wieku. Z niektórymi emocjami jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, z innymi nie. Pomoc psychologa przydatna jest wielu z nas w sytuacjach kryzysowych, kiedy mówimy już o stanach depresyjnych lub przed depresyjnych.

Kiedy do psychologa?

W Polsce pomoc psychologa to czasami ostatnia deska ratunku. Do psychologa wstydzimy się chodzić i wstydzimy się uzewnętrzniać przed obcą osobą. Wstydzimy się także komuś obcemu opowiadać o swoim życiu. W krajach zachodnich wiele osób łapie się pomocy psychologa i bardzo często korzysta z jego porad. Tam nie jest żadnym wstydem opowiadanie faktów ze swojego życia na kozetce u psychologa. Psycholog bardzo często potrafi dostrzec to czego my sami nie widzimy lub w ogóle nie jesteśmy w stanie zobaczyć lub nie chcemy.Kiedy zatem udać się do psychologa? Wtedy kiedy nie widzimy już sensu życia i nie możemy znaleźć drogi odwrotu i poprawy naszego życia na lepsze. Brak chęci życia, apatia, depresja, rezygnacja i brak jakichkolwiek oczekiwań od życia, to stany które najczęściej mogą doprowadzić do samobójstwa w momencie gdy nie skorzysta się w porę z pomocy psychologa.

Trudna decyzja

Wizyta u psychologa czasami jest bardzo potrzebna. Decyzja by rozpocząć kurację przy pomocy fachowca jest bardzo trudną decyzją dla wielu osób. Pomoc psychologiczna niejednokrotnie może zmienić nasze życie, pomóc je przewartościować i pomóc w rozwiązaniu naszych problemów. Psycholog jest dla nas osobą obcą i inaczej widzi nasze problemy, które uważane są przez nas za nie do rozwiązania. Psycholog pomaga, może nie od razu i nie na pierwszej wizycie, ale potrafi pomóc znaleźć nam drogę, która wydawała się nam całkowicie niedostępna i bardzo ukryta.