Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Fotoodmładzanie laserowe – przebieg i zastosowanieW dzisiejszych czasach dostęp do zabiegów medycyny estetycznej jest tak duży, że coraz więcej osób decyduje się na ich wykonanie. Odmładzanie laserem to jedna z popularniejszych opcji. Jak wygląda taki zabieg?

Jak przebiega fotoodmładzanie laserowe?

Wiele osób, myśląc o zabiegach odmładzających, ma przed oczami mocne peelingi o głębokim działaniu lub wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Tymczasem istnieje znacznie mniej inwazyjna metoda. Odmładzanie laserem polega na zastosowaniu wiązek światła, które przenikają w skórę, regenerując ją. Zabieg wykonuje się po konsultacji ze specjalistą. Do jego przeprowadzenia używane jest urządzenie w postaci głowicy, której zadaniem jest emitowanie różnego typu fal i pokrycie nimi twarzy. Wcześniej jednak zostaje nałożony żelowy produkt o dość niskiej temperaturze, co pozwala na uniknięcie powstania obrzęków. Fotoodmladzanie laserowe jest więc w pełni bezpieczne, krótkie (po około 30 minutach jest po wszystkim) i nie powoduje żadnego ryzyka ani powikłań. Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są od razu. Twarz staje się wyraźnie odmłodzona i pełna blasku. Początkowo zaczerwieniona skóra szybko wraca do formy. Ze względu na złuszczający się naskórek trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, by nie dopuścić do nadmiernego przesuszenia. Najlepsze rezultaty widoczne są po co najmniej dwu- lub trzykrotnym powtórzeniu zabiegu.

Kto może zdecydować się na zabieg?

Na pewno fotoodmładzanie laserowe polecane jest osobom, których skóra znajduje się w gorszej kondycji ze względu na zmarszczki, brak giętkości, czerwone naczynka, rozszerzone pory, piegi, a także nieestetyczne plamy powstałe wskutek działania promieni słonecznych. Z zabiegu chętnie korzystają także osoby z trądzikiem czy rumieniem. Wszystkie tego typu niedoskonałości można w prosty i wręcz ekspresowy sposób wyeliminować, decydując się na zabieg. Odmładzanie laserem wykonuje się najczęściej na twarzy, jednak bywa ono również stosowane na dłoniach i szyi. Trzeba także wspomnieć o przeciwwskazaniach. Fotoodmladzanie laserowe nie jest dobrym pomysłem u kobiet karmiących, ciężarnych, jak również diabetyków i osób po kuracji przeciwnowotworowej. Z zabiegu nie powinno się korzystać także przy stanach zapalnych skóry, podrażnieniach, ranach oraz przy leczeniu sterydami, antybiotykami lub niektórymi ziołami (m.in. nagietkiem).