Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Jaką lampę do hybryd wybrać?Niektórzy nie przepadają za wizytami w salonach kosmetycznych. Inni lubią malować paznokcie samodzielnie, rozwijając swoją kreatywność i ćwicząc precyzję. To, jak zaawansowane techniki chcemy wykorzystywać do zdobienia, należy wziąć pod uwagę kupując lampy do paznokci.

Prosty manicure lakierami hybrydowymi

Jeśli interesuje nas wyłącznie nakładanie lakierów hybrydowych, lampa LED będzie w zupełności wystarczająca. Emitowane przez nią światło diodowe doskonale utwardza tego typu lakiery, a żarówki wystarczają na długo. Oczywiście lakierami tego typu możemy również wykonywać różne zdobienia. Na rynku dostępne są też top coaty, które pozwalają na urozmaicenie stylizacji np. poprzez uzyskanie matowego wykończenia. Mocniejsze lampy pozwalają na szybkie wykonanie manicure w każdym kolorze.

Paznokcie żelowe i akrylowe

Dla osób, które chciałyby stosować w stylizacji żele lub akryl, lepszym wyborem będzie lampa UV, bowiem te materiały potrzebują światła ultrafioletowego. Coraz większą popularnością cieszą się również lapy UV/LED, które emitują oba rodzaje światła. Tego typu lampy do paznokci najczęściej znajdują się w salonach kosmetycznych. Są bowiem najbardziej wszechstronne. Dobrze radzą sobie z każdym rodzajem lakieru, do utwardzania wystarczy kilka sekund, a efekt jest trwały i długo utrzymuje się na paznokciach.

Wskazówki ogólne

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj światła się zdecydujemy, na kilka kwestii należy zwracać uwagę zawsze.Aby szybciej wykonywać manicure, najlepiej wybrać dużą lampę, do której zmieści się cała dłoń. Nie będziemy musiały osobno naświetlać kciuków, co często jest konieczne w popularnych, małych lampach typu mostek. Druga podstawowa kwestia to moc. Tutaj obowiązuje prosta zasada, im więcej tym lepiej. Różnicę odczują zwłaszcza wielbicielki ciemnych lakierów do paznokci, bowiem im mocniejszy pigment, tym dłuższego naświetlania wymaga do wyschnięcia. Każda z metod daje szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o stylizację. Największą zaletą lakierów utwardzanych lampami jest ich trwałość. Efekt na paznokciach utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Nie trzeba się martwić, że kawałek odpryśnie, a nasza pieczołowicie wykonana dekoracja przestanie być atrakcyjna już po kilku dniach, jak to bywa przy zwykłych lakierach.

Lampy do paznokci dostępne są w ofercie beautysystem.pl.