Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Krzem, a nasze zdrowieKrzem to po tlenie najpopularniejszy pierwiastek na Ziemi. Jest on budulcem naszego ciała. A zatem jego niedobory negatywnie wpływają na nasze zdrowie i kondycję. Gdy je u siebie zauważymy, to warto sięgnąć po odpowiednio dopasowany preparat krzemowy.

Objawy niedoborów krzemu w naszym organizmie

Bardzo wyraźne sygnały będą dawać nam nasze włosy i paznokcie. Staną się kruche i łamliwe. W cięższych przypadkach mogą pojawić się problemy z układem kostnym oraz stawami. W naszym ciele znajdziemy około 7 gramów tego pierwiastka. Niestety wraz z wiekiem jego ilość maleje. Dlatego warto zainwestować w preparaty krzemowe dobrej jakości. Na sklepowych półkach znajdziemy także ogromny wybór kosmetyków z tym pierwiastkiem. Na przykład szampony do włosów, balsamy do ciała czy krem z krzemem.

Po ten ostatni produkt powinny sięgać osoby, które borykają się z różnymi problemami skórnymi. Na przykład różnego rodzajami trądziku. Jak wybrać krem z krzemem dla siebie? Pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim potrzeby naszej skóry. Jeśli jest ona szczególnie wrażliwa to skonsultujmy wprowadzenie nowego kosmetyku z dermatologiem. Możemy też przeprowadzić szybką próbę uczuleniową. Niewielką ilość kremu nanieśmy na mały fragment skóry za uchem czy na nadgarstku. Potem bacznie obserwujmy reakcje naszego ciała. Gdy wszytko będzie w porządku to śmiało możemy używać nowego kosmetyku.

Zdrowie na talerzu

Nawet najlepsze preparaty krzemowe to nie wszytko. Warto postawić na zdrową i zbilansowaną dietę, która pomoże nam utrzymać odpowiedni poziom krzemu w naszym ciele. Co powinno się znaleźć na naszych talerzach? Warto regularnie spożywać pełnoziarniste pieczywo, otręby, suszone owoce, banany, makarony, wody wysoko zmineralizowane. Od czasu do czasu możemy też pozwolić sobie na piwo. Miłośnicy ziół również znajdą coś dla siebie. Z niedobraniami krzemu pomaga walczyć między innymi napar z pokrzywy, skrzypu polnego, podbiału, czy turzycy piaskowej. Unikajmy za to kawy i herbaty. Garbniki w nich zawarte utrudniają prawidłowe przyswajanie krzemu.

Czy preparat krzemowy można przedawkować?

Jest to praktycznie niemożliwe, ponieważ nadmiar tego pierwiastka jest wydalany z moczem. Jednak zawsze warto zachować zdrowy rozsądek…