Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Dom opieki dla chorych na AlzheimeraOpieka nad osobą chorą na Alzheimera jest niezwykle trudna. Wymaga cierpliwości, wyrozumienia i przede wszystkim zmiany organizacji życia całej rodziny. Chory musi mieć zapewnioną opiekę całodobową. Nie zawsze jest to możliwe ze względów organizacyjnych, nie można też robić tego kosztem własnego życia rodzinnego. Rozwiązaniem może być zakład opiekuńczo leczniczy Warszawa i okolice.

Domy opieki okolice Warszawy

Najtrudniej jest znaleźć dobry dom opieki dla chorych na alzheimera w stolicy i najbliższej okolicy. To zjawisko zupełnie naturalne biorąc pod uwagę, że większość osób jest napływowych. Chcąc zapewnić najbliższej osobie odpowiednią opiekę szuka zakładu w niedalekiej okolicy, by móc ją odwiedzać jak najczęściej.

Wybierając zakład opiekuńczo leczniczy Warszawa i okolice warto wybrać dom opieki położony wśród zieleni. Odpoczynek na świeżym powietrzu bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie chorego. Oczywiście to niejedyne kryterium.

Jak wybrać dom opieki dla chorych na Alzheimera

Powierzając opiekę nad najbliższą osobą komuś z zewnątrz musimy dokładnie sprawdzić jakie warunki będzie miała zapewnione i jaką opiekę gwarantuje dom opieki. To bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku chorych na Alzheimera, którzy muszą mieć zapewnione bezpieczeństwo i poczucie bezpieczeństwa. Powinni mieć osobny pokój z dostępem do łazienki dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Także poruszanie się po ośrodku powinno być bezpieczne. Liczne domy opieki okolice Warszawy zapewniają naprawdę bardzo dobra warunki swoim podopiecznym.

Kolejne sprawy, na które trzeba zwrócić uwagę, to odpowiednia opieka lekarska, pielęgniarska oraz wykwalifikowanych opiekunów. Warto także dopytać o codzienny harmonogram dnia. Chory na Alzheimera powinien mieć zapewnioną rehabilitację stymulującą, zajęcia pobudzające do aktywności, nie może całego dnia spędzać we własnym pokoju.

Jeśli już wybierzemy odpowiedni dom opieki nad osobą chorą na Alzheimera należy sporządzić umowę. Musi ona dokładnie zawierać koszty pobytu (te podstawowe i dodatkowe), zakres świadczonych usług i ich standard, warunki i częstotliwość odwiedzin oraz warunki wypowiedzenia umowy przez obie strony.

Wybranie dobrego domu opieki ważne jest przede wszystkim dla chorego, ale także zapewnia rodzinie poczucie spokoju o zapewnienie krewnemu właściwej opieki.