Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Hemoroidy – charakterystykaHemoroidy to nic innego jak żylaki odbytu. Ryzyko ich wystąpienia znacznie wzrasta wraz z wiekiem. Osoby po 50. roku życia w największym stopniu odczuwają ich objawy. Z hemoroidami często mają do czynienia kobiety w ciąży oraz po porodzie. Jednym z objawów hemoroidów jest krwawienie okolic odbytu oraz dyskomfort podczas siadania. Warto jest zadbać o profilaktykę na samym początku choroby, aby nie dopuścić do leczenia zabiegowego.

Hemoroidy zewnętrzne

Zewnętrzne żylaki odbytu powstają na skutek poszerzenia się splotów żylnych. Zlokalizowane są wokół odbytu, w tkance podskórnej. Przeważnie to one są widoczne na samym początku choroby i są odpowiedzialne za krwawienie.

Niezdrowa dieta lub siedzący tryb życia są gwarantem wystąpienia hemoroidów zewnętrznych. Żylaki zewnętrzne odbytu objawiają się przeważnie pieczeniem, bólem i świądem. Charakterystycznym sygnałem choroby jest również krew pojawiająca się na kale.

Dzięki kremom i żelom odbytniczym będziemy w stanie sobie ulżyć i zwalczyć przykry problem. Niestety w szczególnych przypadkach potrzebna będzie ingerencja chirurga. Hemoroidy zewnętrzne to dosyć uciążliwe schorzenie, dlatego warto jest skonsultować się z lekarzem.

Hemoroidy objawy

Do najpopularniejszych objawów hemoroidów należą, między innymi, ból odbytu, a także obrzęk i krwawienie.Im bardziej postępuje choroba, tym większe stają się guzki krwawnicze. Dolegliwości, jakie powstają w zaawansowanej formie choroby nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Codzienne czynności takie jak siadanie, stają się ogromnym problemem, a komfort życia ulega pogorszeniu.

Hemoroidy objawy dosyć często są widoczne gołym okiem. Tym różnią się od żylaków odbytu wewnętrznych. Brak aktywności fizycznej oraz siedzący tryb życia są głównymi przyczynami powstawania dolegliwości w okolicach odbytu. Niestety dieta, jaką stosują obecnie ludzie, przyspiesza możliwość powstania hemoroidów. Zbyt mała konsumpcja błonnika przekłada się na częste zaparcia. Do tego zmniejszone ilości wypijanej wody sprawiają, że problem zaczyna narastać.

Brak wspomnianej aktywności fizycznej powoduje nie tak rzadko otyłość, która również może być przyczynkiem do problemów z żylakami odbytu.

Warto więc zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, zacząć aktywność fizyczną od np. spacerów i często wstawać, jeśli mamy pracę siedzącą.