Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Prawidłowy dobór nici chirurgicznychSzwy przeważnie są wykorzystywane w chirurgii. Służą one do zaopatrywania ran i mają na celu je zabezpieczać oraz przyspieszać ich naturalny proces gojenia. Na ich precyzyjne wykonanie pozwalają specjalistyczne nici chirurgiczne. Od ich rodzaju może zależeć więc ostateczna jakość szwów.

Dlaczego typ nici chirurgicznej ma znaczenie?

Nić musi trwale i mocno złączyć ze sobą dwa krańce rany, czyli zwykle dwa mniejsze lub większe fragmenty skóry. Spoiwo powinno być tutaj jak najmocniejsze, aby szwy po prostu nie puściły. Nie wolno też dopuścić do sytuacji, w której brzegi rany zaczną się rozszerzać i zmienią pozycję nadaną im przez lekarza.

Cienka nić chirurgiczna będzie najmniej widoczna, ale może okazać się niewystarczająco wytrzymała. Każdy chirurg powinien potrafić dopasowywać ten element do typu rany.

Jaką grubość powinna mieć nić chirurgiczna?

Grubość musi być “odpowiednia”, bo za każdym razem, przy każdym poszczególnym zabiegu chirurgicznym, pod tym słowem może kryć się coś innego. Ogólnie rzecz biorąc zazwyczaj sam Nić chirurgiczna sklep zaleca, by stosować nici o jak najmniejszej grubości, jeżeli tylko jest to możliwe i jeśli okażą się one w pełni wystarczające.

Nici grubsze mogą bowiem nieco mocniej naruszać i tak zranioną już tkankę. Zdarza się też, że doprowadzają one do lekkiej zmiany pH występującego w tkankach głębszych. Podczas ich stosowania konieczna staje się rzetelna i regularna kontrola stanu pacjenta.

Czym grozi zastosowanie nieodpowiedniej nici?

Jeżeli nici chirurgiczne zostaną nieodpowiednio dobrane do swojego przeznaczenia, skutkiem tego może być rozwój zakażenia. A zakażenia pooperacyjne nie są niczym pożądanym. Zawsze spowalniają one ogólny proces leczenia i – co dla pacjentów też będzie ważne – nieraz pozostawiają po sobie trwałe i nieładne blizny.

Nić chirurgiczna sklep pomaga więc klientom w wyborze nici o odpowiedniej grubości. Zawsze jednak to ostatnie słowo należy do chirurga, który ma za zadanie przeprowadzić konkretną operację czy zabieg.