Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Szampony bez agresywnych detergentów. Jakie kosmetyki łagodnie myją i nie wysuszają włosów?Częste stosowanie szamponów z agresywnymi detergentami może doprowadzić do nadmiernego wysuszenia włosów. Na szczęście, dzisiaj w sklepach można znaleźć łagodne kosmetyki, które myją i pielęgnują.

Silne detergenty w kosmetykach do włosów

Detergenty to ogólna nazwa środków czyszczących, które pienią się, rozpuszczają zabrudzenia i umożliwiają ich zmycie. Takie składniki stosowane są także w kosmetykach myjących jak szampony.

W zależności od rodzaju detergentu kosmetyk do włosów może myć je silniej albo łagodniej. Jednak w tym przypadku intensywne, dogłębne oczyszczanie kosmyków wcale nie jest najlepsze – może pozbawić je naturalnej bariery ochronnej i spowodować ich nadmierne przesuszenie, a także podrażniać skórę głowy, nasilając łojotok i powodując nadmierne przetłuszczanie się włosów.

Wysuszający SLS, czyli Sodium Lauryl Sulfate

Jednym z najsilniejszych detergentów używanych w produktach kosmetycznych jest Sodium Lauryl Sulfate, czyli w skrócie SLS. Jest on także powszechnie dodawany do szamponów do włosów.

Częste stosowanie szamponów zawierających SLS może zatem przyczynić się do ich przesuszenia. Włosy są wtedy trudne w rozczesaniu, puszą się, nie chcą się układać, a skóra na głowie łuszczy się, przetłuszcza i swędzi. Dodatkowo, kosmetyki do włosów zawierające SLS powodują szybsze wypłukiwanie się koloru z włosów farbowanych.

Rozwiązanie – szampony bez SLS

Aby zapobiec nadmiernemu przesuszeniu fryzury, najlepiej zdecydować się na szampony niezawierające SLS. Teraz ma je w ofercie coraz więcej marek i wcale nie trzeba płacić za nie dużo. Kosmetyki tego typu bazują na innych, delikatniejszych detergentach, które myją włosy, ale nie powodują naruszenia ich naturalnej bariery ochronnej.

Przykłady łagodnych detergentów w szamponach do włosów:
– Lauryl Glucoside
– Decyl Glucoside
– Coco-Glucoside
– Cocamidopropyl Beatine
– Ammonium Lauryl Sulfate

Łagodne szampony to piękniejsze włosy

Bazujące na łagodnych detergentach kosmetyki do włosów mogą poprawić ich stan. Pomagają przywrócić naturalne nawilżenie, wspomagają regenerację zniszczonych pasm, powodują, że odzyskują blask i gładkość.

Warto więc wypróbować delikatne szampony, gdy włosy są przesuszone. Zmiana szamponu może dać dużą różnicę!

Kosmetyki do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.