Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Najprzyjemniejsze odmiany masażu relaksacyjnegoTeoretycznie każdy masaż może być dla człowieka miłą chwilą odprężenia i ukojenia. Dzięki zastosowaniu specjalnych, dodatkowych narzędzi i środków ten zabieg staje się jeszcze przyjemniejszy. Z mocy takich akcesoriów korzysta się podczas wykonywania kilku masaży relaksacyjnych. Trzy odmiany tego zabiegu zasługują na specjalne wyróżnienie.

Masaż ziołowymi stemplami

Dość nietypowy zabieg, wykonywany przy użyciu specjalnych stempli. Wywodzi się z kultury tajskiej, która stworzyła z niego zabieg wyjątkowo atrakcyjny i efektywny. Według tradycyjnej w stemplach powinny znajdować się zioła takie jak: trawa cytrynowa, kafir czy kurkuma. Dziś jednak poprawia się ich właściwości, dodając do nich cynamon, kardamon czy np. oczyszczający ekstrakt z zielonej herbaty.

Ten masaż relaksacyjny rozpoczyna się dość łagodnie – masażysta naciska na ciało stemplami i stara się rozluźnić mięśnie. Gdy temperatura samych stempli zaczyna spadać, nacisk staje się intensywniejszy, a ruchy masażysty bardziej energiczne. Zabieg ten poleca się osobom narzekającym na silne uczucie zmęczenia.

Masaż aromaterapeutyczny

Zabieg niesamowicie przyjemny dla zmysłów – zwłaszcza samego węchu. Aromatyczne olejki eteryczne mają różne właściwości, dlatego dobiera się je do potrzeb klienta. Przeważnie w tym masażu relaksacyjnym stosuje się olejki lawendowe, pomarańczowe lub jaśminowe. Można je wyczuć już przy przestąpieniu progu gabinetu.

Mimo iż wiele osób uważa, że masaż aromaterapeutyczny jest tylko i wyłącznie ucztą dla zmysłów, ma on także dodatkowe działanie prozdrowotne. W ziołowych czy owocowych olejkach znaleźć można całą gamę fantastycznie działających substancji, które podczas masażu przechodzą do głębokich warstw skóry. Oczyszczają ją, regenerują, nawilżają i odprężają.

Masaż czekoladowy

Zdecydowanie najbardziej innowacyjny masaż relaksacyjny. Przypomina dość mocno masaż klasyczny, z tą różnicą, że wykorzystuje się przy nim różne czekoladowe produkty. Mogą to być kremy lub olejki z dodatkiem kakao bądź nawet czekolada w czystej postaci.

Jako że czekolada doskonale poprawia samopoczucie, tuż po takim masażu można odczuć nagły przypływ świetnego nastroju. Kakao stymuluje organizm do produkowania większej ilości endorfin – hormonów szczęścia. To też doskonały sposób na oczyszczenie i perfekcyjne nawilżenie skóry.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA