Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Zasady diety koktajlowejW dzisiejszych czasach panuje szczególny nacisk na utrzymanie szczupłej i wysportowanej sylwetki. Nie dla wszystkich jest to równie łatwe, dlatego panie – bo to one najczęściej walczą ze zbędnymi kilogramami – wciąż poszukują nowych i ciekawych diet, które mają pomóc zapanować nad zbędnym tłuszczykiem. Jedną z diet, której warto się przyjrzeć, jest dieta koktajlowa. Stosują ją coraz częściej gwiazdy z pierwszych stron gazet i publicznie opowiadają o jej zaletach.

Dieta koktajlowa – zasady

Pyszne warzywne i owocowe koktajle wydają się być czystą przyjemnością, a jeśli do tego mają jeszcze pomóc w odchudzaniu, to świetnie. Dieta koktajlowa, jak można przeczytać na blogach dietetycznych – opiera się w zasadzie na świeżo przyrządzanych koktajlach.

Z założenia dieta koktajlowa powinna trwać około tygodnia. Polega ona na piciu pysznych koktajli od czterech do pięciu razy dziennie. Rano na śniadanie można przygotować koktajl mleczny, który doda energii na cały nadchodzący dzień. Przed południem warto wypić koktajl owocowy, a wieczorową porą ograniczyć się do napoju przygotowanego z warzyw. Do każdej porcji koktajlu można zjeść dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa. Nic się nie stanie, jeśli na obiad spożyje się lekką zupę warzywną na delikatnym wywarze.

Jak widać, dieta koktajlowa to czysta przyjemność i z pewnością warto odwiedzić dobry blog dietetyczny, by bliżej poznać jej założenia.

Dieta koktajlowa przepisy

Jeśli chodzi o przygotowywanie koktajli w diecie sokowej, użyć do nich można dosłownie wszystkiego. Warzywa, owoce, zioła, różnego rodzaju natki – składniki można dowolnie mieszać i łączyć, odkrywając nowe, niepowtarzalne smaki.

Warto zapoznać się chociaż pobieżnie z właściwościami poszczególnych składników – wszystko po to, by przygotowywane koktajle były jak najzdrowsze dla organizmu.

Ciekawym pomysłem, dla osób które lubią zdecydowane smaki jest koktajl pomidorowy z chilli. Wystarczy zblendować na gładką masę pomidory z łodygą selera naciowego, dodać do tego odrobinę koperku lub pietruszki, łyżkę oliwy i szczyptę chilli. Wydawać by się mogło, że pomidory są mdłe i nijakie w smaku, jednak takie połączenie, to bomba nie tylko witaminowa, ale i smakowa.

Można także próbować połączenia warzyw i owoców: burak z jabłkiem, gruszka z selerem, pomarańcza i marchewka? Dlaczego nie! Blog dietetyczny może stanowić świetną inspirację na poznawanie nowych smaków.

Dieta koktajlowa przepisy oferuje rozmaite. Pyszną i zdrową alternatywą są także koktajle ziołowe na bazie maślanki. Wystarczy szklankę maślanki – może także być to kefir – wymieszać z dowolnymi ziołami, świeżym ogórkiem czy kiełkami. Takie połączenie doskonale sprawdzi się w upalne dni.