Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Jak wybierać myjnię fryzjerską?Myjnia fryzjerska to nieodzowny sprzęt w każdym salonie modelowania fryzur. To nie tylko wyposażenie zakładu fryzjerskiego dla pań, ale także dla panów. Minęły czasy, kiedy fryzjer męski strzygł głowy bez ich umycia. Z początku fotel z misą i prysznicem u męskiego barbierza dziwił nieco klientów, ale z czasem się do niego przyzwyczaili.

Jaką myjnię fryzjerską wybrać do salonu damsko-męskiego?

Zazwyczaj salon fryzjerski obsługujący mężczyzn i kobiety ma oddzielne pomieszczenia do strzyżenia i mycia włosów. Inny jest dla pań oraz inny dla panów. Zatem pomieszczenia te można urządzać nieidentycznie. Jedyne, na co należy położyć nacisk to na taki sam wysoki standard obydwu części.

Dla zaakcentowania odmienności można zagrać kolorami i np. w męskiej części wyposażyć salon w czarne meble, a w damskiej w białe. Fotel przystawiony do myjki powinien być tego samego typu co siedziska przy stanowiskach z lustrami.

Jaką głębokość powinna mieć misa w myjni fryzjerskiej?

Jeżeli nasz salon fryzjerski odwiedzają panie z długimi włosami do pasa i dłuższe, warto dla nich mieć myjkę z głębszą misą. Wówczas łatwiej będzie można spłukać szampon z włosów z całej ich długości. Jeżeli jednak klientka z tak długimi włosami zdarza się u nas sporadycznie, wystarczy nam misa uniwersalna, czyli o średniej głębokości.

Płytkie misy można wykorzystywać do mycia małych głów i tych z krótkimi włosami, ale tutaj zalecalibyśmy ostrożność przy puszczaniu strumienia wody. Woda powinna wypływać ze słuchawki powoli, aby się nie rozbryzgiwała na boki, uderzając o dno misy. Niemniej szybszy strumień dokładniej spłucze pianę, dlatego uniwersalna misa o uniwersalnej (średniej) głębokości przemawia tutaj najbardziej.

Z czego powinna być wykonana misa fryzjerskiej myjni?

Za czasów PRL myjnia fryzjerska miała misę z metalu. Obecnie możemy wybierać między misami z plastiku i ceramiki. Jeżeli nasz zakład fryzjerski dopiero się rozkręca i dysponujemy małym budżetem, zaopatrzmy salon w tańszą misę plastikową, która wyglądem niewiele się różni od ekskluzywnej misy ceramicznej.

Z chwilą, gdy salon piękności zaczyna przyciągać coraz więcej klientów, wtedy będzie okazja, aby zadbać o wyższy standard zakładu i wymienić plastikową misę na ceramiczną. Jeżeli natomiast od początku istnienia zakładu fryzjerskiego mamy wystarczająco dużo środków pieniężnych, od razu postarajmy się o droższy sprzęt. Ekskluzywny sprzęt podnosi rangę wnętrza dzięki materiałowi, z jakiego został wykonany, w tym przypadku jest to misa ceramiczna.

Myjnie fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.