Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Masaż leczniczy – co warto wiedzieć?Najważniejszym zadaniem masażu leczniczego jest przyniesienie ulgi bolącym partiom ciała. Relaks jest tylko skutkiem ubocznym. Co jeszcze trzeba wiedzieć o masażu leczniczym?

Dla kogo jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy Warszawa przeznaczony jest dla osób z dolegliwościami kręgosłupa. Bóle mogą być spowodowane rwą kulszową, przeciążeniami, wadami postawy, długotrwałym stresem, siedzącym stylem życia, czy nadwagą.

Masaż musi być wykonywany przez osobę z doświadczeniem, gdyż nieprawidłowe przeprowadzenie zabiegu może przynieść więcej szkody niż pożytku. Rehabilitanci, którzy mają doświadczenie wykonują masaż tak, by uruchomić w ciele pacjenta szybszy przepływ krwi, który pobudzi organizm do produkcji endorfin. Dzięki endorfinom, które są nazywane hormonem szczęścia, organizm w naturalny sposób będzie dążył do rozluźnienia. Endorfiny mają również działanie przeciwbólowe.

Ból i siniaki to mit

Bardzo często o klasycznym masażu słyszymy, że jest co najmniej nieprzyjemny. Zdarza się, że pacjenci uskarżają się na ból i siniaki. Nie jest to prawidłowy stan. Siniaki nie powinny wystąpić po masażu. Dokładnie tak samo jest z bólem.

Odczuwając ból po masażu, który nie ustępuje, należy zgłosić się do lekarza, gdyż zabieg mógł zostać przeprowadzony nieprawidłowo, bądź schorzenie może okazać się poważniejsze niż określił to lekarz.

Masaż leczniczy w Warszawie, wykonany przez wyspecjalizowanego rehabilitanta nie może mieć takich skutków. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć gabinet, który jest wyspecjalizowany w masażach. Nieprawidłowe przeprowadzenie masażu może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Masaż leczniczy – rodzaje

Każdy masaż leczniczy w Warszawie rozpoczyna się i kończy głaskaniem. Następnie rehabilitant wykorzystuje ugniatanie, rozcieranie, wałkowanie oraz oklepywanie. Taki zabieg najczęściej stosowany jest u pacjentów, którzy odczuwają bóle kręgosłupa.

W przypadku, gdy masaż klasyczny nie przynosi oczekiwanych efektów rehabilitant przechodzi do masażu segmentarnego, który stosowany jest z dołu do góry. Ten rodzaj masażu również wykorzystywany jest przy zwyrodnieniach kręgosłupa, stawów oraz tkanek miękkich.

Masaż leczniczy w Warszawie ma przynieść ulgę w bólu. Bardzo ważne jest znalezienie rehabilitanta, który posiada prawidłowe przeszkolenie. Źle wykonany masaż może zrobić wiele złego. Trzeba o tym zawsze pamiętać.