Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Najlepsze urządzenia do lipolizyNie brakuje osób, które pragną pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań w tej dziedzinie, ale jednym z najczęściej polecanych w dzisiejszych czasach jest lipoliza laserowa.

Jak działa lipoliza laserowa?

Spośród wielu nowoczesnych metod walki o szczuplejszą sylwetkę, lipoliza laserowa wyróżnia się niską inwazyjnością połączoną z wysoką skutecznością. Zabieg ten pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej z konkretnych regionów ciała, zatem pozwala na modelowanie sylwetki.

Lipoliza laserowa, jak jej nazwa wskazuje, wykorzystuje laser do swojego działania. Jeżeli chodzi o Urządzenia do lipolizy to laser zawsze gra główną rolę. Jest on specjalnie nastawiony na to, aby uderzać tylko w tkankę tłuszczową. Dodatkowo obkurcza tkanki łączne dookoła, czego skutkiem jest naprężenie skóry, co zapewnia jędrny wygląd.

Jak przebiega lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa zawsze wymaga dokładnej konsultacji z lekarzem. Ważne jest bowiem ustalenie, czy dany pacjent jest dobrym kandydatem do tego zabiegu. Powinien być to ktoś, kto nie cierpi z powodu znaczącej nadwagi. Celem lipolizy jest bowiem modelowanie sylwetki, nie zaś utrata znaczącej ilości tkanki tłuszczowej.

Lipoliza laserowa wykorzystuje lasery z różnych firm, ale zawsze wymaga ich dwóch rodzajów: laser zimny i laser gorący. Laser gorący odpowiada za obkurczanie tkanek i naciąganie włókien kolagenowych, dzięki czemu po zabiegu można się cieszyć jędrną skórą. Z kolei laser zimny jest odpowiedzialny za rozbijanie komórek tłuszczowych, zatem zapewnia efekt odchudzający.

Urządzenia do lipolizy

Ze względu na ogromną popularność tego zabiegu na całym świecie, istnieje wiele firm, które oferują urządzenia do lipolizy. Są one nieustannie udoskonalane, dzięki czemu technologia ta staje się jeszcze bardziej skuteczna.

Większość gabinetów medycyny estetycznej w Polsce używa najnowocześniejszych laserów. Urządzenia do lipolizy są jednak bardzo drogie, dlatego znajdzie się także placówki, gdzie wykorzystywany jest starszy sprzęt. Nie jest to powód do tego, aby zrezygnować z takiej oferty, ale na pewno warto zwrócić na to uwagę. Przy każdym zabiegu medycyny estetycznej najważniejsze jest bowiem zdrowie.