Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Przewlekły katar u dziecka to powód, by udać się do laryngologa.Infekcje dróg oddechowych u dzieci to dosyć częsty problem zwłaszcza, u przedszkolaków. Częstotliwość występowania zależy głównie od pory roku. Zima to okres, kiedy choruje najwięcej dzieci. Czasem jednak katar staje się dosyć uciążliwy co, utrudnia normalne funkcjonowanie.

Przewlekły katar może mieć wiele przyczyn.

Przyczyną nieżytu nosa może być wiele czynników. Najczęściej rodzice podejrzewają, że jest to alergia. Niestety nie zawsze jest to faktyczny powód. Często przewlekły katar może mieć podłoże laryngologiczne. I chociaż wielu rodziców wcale nie wiąże tego problemu z chorobami laryngologicznymi to, warto w ostateczności skorzystać z pomocy specjalisty.

Laryngolog dziecięcy Katowice zajmuje się również m.in. chorobami górnych dróg oddechowych. Lekarz ten wykona odpowiednie badania, aby stwierdzić czy przewlekły katar jest powodem do niepokoju, czy jest to po prostu alergia.

Jak odróżnić zwykły katar od przewlekłego?

Zwykłe przeziębienie trwa zazwyczaj stosunkowo krótko, biorąc pod uwagę czas, kiedy występuje katar przewlekły. Zazwyczaj odpowiednio dobrane leki powodują ustąpienie objawów. Niekiedy dodatkowo pojawiają się inne typowe dla przeziębienia dolegliwości. Warto tu wyróżnić ból garda, złe samopoczucie, a nawet gorączkę.

W przypadku, gdy mamy do czynienia z długotrwałym katarem i nie obserwujemy nic innego co, może zaniepokoić, należy poszukać pomocy gdzie indziej niż u pediatry. Lekarz dziecięcy może sam skierować rodziców do lekarza laryngologa, jednak jeśli tego nie zrobi, należy zająć się tym samemu.

Laryngolog Katowice jest specjalistą, który doskonale wie jak postępować w sytuacji, gdy znajdzie przyczynę długotrwałego nieżytu nosa.

Przerośnięty trzeci migdałek.

Jednym z częstych powodów przedłużającego się kataru u dzieci jest przerośnięty trzeci migdałek. Laryngolog dziecięcy Katowice podejmuje wtedy odpowiednie działania, które zlikwidują ten problem.

Standardowo trzeci migdał powinien zaniknąć sam. Niestety istnieją także sytuacje, gdy zaczyna on się powiększać co w rezultacie, powoduje problemy w swobodnym oddychaniu.

Żeby dziecko poczuła ulgę laryngolog katowice, może zalecić usunięcie trzeciego migdałka. Czasami jednak udaje się uniknąć zabiegu poprzez leczenie farmakologiczne, ale tylko w sytuacji, kiedy przerośnięcie migdału nie jest duże.