Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Czym się charakteryzuje dobry fotel fryzjerski?Kiedy wchodzimy do nowocześnie wyposażonego salonu fryzjerskiego, nie powinniśmy się dziwić, że za strzyżenie włosów zapłacimy niemałą kwotę. Właściciel zakładu musi przecież zarobić, aby zakupić kolejny fotel fryzjerski. To najważniejszy mebel, który wpływa zarówno na komfort pracy, jak i wygodę klienta.

Bez profesjonalnego fotela ani rusz!

Dzisiejsze fotele są zdecydowanie lepsze niż ich odpowiedniki sprzed wielu lat (np. taborety czy krzesła). Nie tylko za sprawą doskonałej konstrukcji, ale także dzięki innym elementom. Mowa chociażby o samym wyglądzie (zaskakującym stylu wzornictwa oraz architekturze). Do tego należy wspomnieć, że ów sprzęt może być dostosowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych w różnymi wieku.

Można powiedzieć, że Fotel fryzjerski stanowi centrum dowodzenia. Dlaczego? Ze względu na specyfikę samej pracy. Oczywiście często wizyta w zakładzie trwa tylko kilka minut, ale w przypadku pań zostaje ona rozciągnięta w czasie nawet do kilku godzin. Wiadomo przecież, że kobiety nie przychodzą tylko w celu skrócenia włosów. Właśnie dlatego fotel powinien być sprzętem profesjonalnym, spełniającym zasady ergonomiczne.

Zakup fotela fryzjerskiego – istotne kwestie

Jak wybrać taki mebel? Musi być on tak wykonany, aby fryzjer uniknął bólu nadgarstków, a klient nie narzekał na niewygodę. Co więcej, powinien służyć przez długie lata, stąd jego zakup można porównać z wyborem dobrego auta. Tutaj warto wspomnieć, że nie zawsze należy inwestować tylko w najdroższe modele. Czasem opłaca się kupić tańsze, mniej wyposażone sprzęty. Szczególnie, gdy dopiero rozkręcamy nasz biznes.

Mimo to trzeba zwracać uwagę na ważne parametry. Mowa np. o wielkości. W przypadku małych salonów fryzjerskich postawienie potężnego fotela okaże się kiepską decyzją. Głównie z powodu utrudnionej pracy i mało komfortowego poruszania się po lokalu, w którym znajduje się kilka stanowisk. Poza wielkością, trzeba sprawdzić, czy dany model ma funkcję regulacji wysokości, podnóżka i zagłówka za pomocą odpowiedniej technologii.

Podstawa i siedzisko

Na koniec warto przetestować podstawę fotela fryzjerskiego. Najlepiej, jeśli będzie ona bardzo ciężka, kwadratowa, solidna i gładka, aby łatwo nadawała się do czyszczenia. Najczęściej jednak, udając się na wizytę do salonu fryzjerskiego, klienci siadają na fotelu mającym kółka zamontowane na specjalnej, kilkuramiennej podstawie. Niestety takie rozwiązanie nie jest bardzo stabilne.

Pozostaje jeszcze siedzisko. Jeśli okaże się zbyt twarde, to klient nie zrelaksuje się i zacznie narzekać na ból dolnego odcinka kręgosłupa! Trzeba zatem postarać się o fotel fryzjerski charakteryzujący się odpowiednio wyprofilowanym siedziskiem, uszytym z ekoskóry wysokiej jakości.