Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Jak podkreślić usta makijażem?W codziennych makijażach kobiety dość często zapominają o podkreślaniu ust. To błąd. Dobry makijaż ust potrafi grać pierwsze skrzypce w całym make-upie, zwłaszcza ostatnio, kiedy to modne stało się pozostawianie twarzy saute, a malowanie wyłącznie warg. Makijaż to sposób na podkreślanie i powiększanie ust. Jak go więc prawidłowo wykonać?

Jak wzmocnić naturalny kolor ust?

Nie każda kobieta musi jednak przepadać za mocnymi i dość sztucznie prezentującymi się makijażami. W pewnym wieku panie zaczynają dążyć wyłącznie do podkreślania swoich naturalnych atutów. Rezygnują z używania mocnych szminek, a starają się sięgać po takie kosmetyki, które byłyby w stanie podkreślić naturalny odcień ich warg. Tymi kosmetykami są pigmenty.

Pigmenty, którymi można uzyskać nawet efekt delikatnego powiększenia ust, dopiero po nałożeniu na skórę zaczynają nabierać konkretnego koloru – tego zaprezentowanego na opakowaniu. Na każdych ustach będą prezentować się nieco inaczej. Warto wypróbować na sobie różne ich odcienie.

Błyszczyk vs szminka

Z błyszczykami tak to już jest, że co chwilę albo pojawiają się w makijażowych trendach, albo totalnie z nich znikają i zostają uznane za produkty tandetne. A jak to wygląda w tym momencie? Obecnie błyszczyki znów wracają do łask i znów są chętnie kupowane nie tylko przez bardzo młode dziewczyny, ale również i przez dojrzałe kobiety o jasno określonym wyglądzie.

Na co dzień mocno matujące kosmetyki do ust nie będą dobrym wyborem. Krwiście czerwona szminka rewelacyjnie dopasuje się do stylizacji na randkę w eleganckiej restauracji, ale już w szkole czy na uczelni nie będzie zbyt mile widziana, podobnie zresztą jak w biurze czy innym miejscu pracy. A błyszczyk to po prostu błyszczyk. Na ogół nie daje on jakiegoś mocnego koloru, czasem wręcz nie ma w sobie żadnego pigmentu, ale pod jego wpływem usta wyglądają na odżywione i nawilżone.

Czy kontur ma jakiekolwiek znaczenie?

Jeżeli makijaż ma zapewnić podobny efekt co powiększanie ust, kontur zaczyna mieć ogromne znaczenie. Często bowiem ten naturalny jest zbyt jasny i ledwo co widoczny. Naturalny kontur bywa też mocno rozmyty, przez co nałożona na usta szminka prezentuje się niechlujnie i mało estetycznie, nawet jeśli jest nałożona poprawnie.

Konturówka zapewnia znacznie lepszy efekt makijażu. Pozwala bardzo dokładnie obrysować usta, a nawet i je powiększyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.