Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Domowe sposoby na trądzikDomowe kuracje przeciwtrądzikowe nigdy nie powinny być głównym punktem terapii, jednakże warto się nimi wspomóc, by wzmocnić działanie specjalistycznego leczenia. Oczywiście swoje zamiary należy skonsultować z dermatologiem. Leczenie trądziku musi być właściwie zaplanowane.

Sposób nr 1 – drożdże

Chyba każdy słyszał już o tej metodzie i większość miała okazję ją stosować. Polega ona na piciu rozrobionych drożdży – ekstrakt spożywa się codziennie przez kilka tygodni. Niektórzy zalewają drożdże zimną wodą, jednak bardzo ważne jest to, by rozrobić je właśnie we wrzątku, gdyż w przeciwnym wypadku pozostaną one aktywne, co może doprowadzić do rozwoju grzybicy.

Jedną czwartą kostki drożdży należy więc zalać wrzątkiem, zamieszać i pozostawić na kilkanaście minut – aż napar ostygnie. Ekstrakt zaleca się pić codziennie przez ok. 10-14 dni. Warto też wcześniej sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na drożdże.

Sposób nr 2 – bratek polny

Bratek polny na pewno też znakomicie wspomoże leczenie trądziku, gdyż zawiera on substancje, które hamują lub spowalniają produkcję łoju. A gdy łoju jest mniej, skóra przestaje być tłusta i rzadziej dochodzi na niej do pojawiania się nowych wyprysków.

Picie naparów z bratka polnego pozwoli też na oczyszczenie organizmu. Ten typ zioła działa niemalże jak błonnik rozpuszczalny w wodzie, gdyż łączy się z metalami ciężkimi i innymi szkodliwymi substancjami, pomagając w ich wydaleniu. Produkty z bratkiem można stosować zewnętrznie, jak i wewnętrznie. A jeśli kogoś nie przekonuje smak zioła, zawsze pozostają mu do wyboru tabletki z bratkiem.

Sposób nr 3 – aloes

Aloes jest jednym z najwspanialszych odkryć naturalnej kosmetologii. Warto go wykorzystać do leczenia trądziku. Aloes działa antybakteryjnie i antyseptycznie, dzięki czemu może złagodzić stany zapalne, poradzić sobie z drobnymi niedoskonałościami i zapobiec nowym pryszczom.

W aloesie najwspanialsze jest jednak to, że perfekcyjnie radzi sobie z podrażnieniami skóry. Jest łagodny dla ciała i przyspiesza jego regenerację. Często stosuje się go wręcz jako lek opatrunkowy, który powoduje zabliźnianie się różnych zmian. Można go znaleźć pod postacią żelu bądź maści. Oba produkty świetnie wypielęgnują cerę trądzikową.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.