Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Laser frakcyjny na twarzZmarszczki, blizny potrądzikowe czy przebarwienia to zmiany, których nie da się usunąć za pomocą kremów czy zabiegów kosmetycznych. W takiej sytuacji pomocą może się okazać laser frakcyjny. Od lat jest z powodzeniem stosowany dla poprawny kondycji skóry.

Jak działa laser frakcyjny i kiedy warto go zastosować?

Wiązka lasera w sposób kontrolowany uszkadza głębokie warstwy skóry. Następnie ulegają one wygojeniu i cera niejako przebudowuje się. Energia cieplna pobudza także do syntezy kolagenu, który wraz z wiekiem przestaje być naturalnie produkowany.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są polecane przy różnych problemach. Przykładem są głębokie bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki pod oczami, ciemne plamy po zagojeniu stanów zapalnych, czy nierówny koloryt skóry. Zazwyczaj laser stosuje się na całą twarz, jednakże można wiązkę skierować tylko na wybrany obszar, na których na przykład występuje blizna.

Czego się spodziewać w związku z zabiegiem?

Jest on krótki i wykonuje się go po znieczuleniu skóry kremem. Po zastosowaniu lasera zazwyczaj twarz naświetla się także lampą LED, by skóra szybciej się goiła. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, ale cera będzie potrzebowała kilku dni by dojść do siebie. Trzeba także pamiętać o tym, że jeden zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Szczególnie jeżeli problem jest duży, na przykład przebarwienia są głębokie, trzeba będzie poddać się całej serii zabiegów. Wyniki poszczególnych zabiegów można dostrzec już po dwóch tygodniach, ale optymalne rezultaty pojawiają się po dwóch miesiącach. Gdzie można wykonać zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Jak wybrać gabinet?

Trzeba pamiętać, że do wykonywania usuwania blizn czy zmian trądzikowych za pomocą lasera frakcyjnego upoważniony jest tylko lekarz o specjalności medycyny estetycznej. Jest to zabieg dość poważny, więc tylko wykwalifikowana osoba może go wykonywać. Dlatego trzeba zwrócić uwagę, czy dany gabinet posiada profesjonalną kadrę.

Samo urządzenie także powinno posiadać niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że pieniądze zainwestowane w laser nie będą stracone, ponieważ zadziała on w taki sposób, w jaki powinien.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki