Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Czym są suplementy diety?suplementacja diety Odpowiedx jest prosta: to dodatki do jedzenia, które pomagają związać niekorzystnie wpływające na sylwetkę składniki pożywienia w taki sposób, który nie przekłada się na zwiększenie masy ciała.

Na pewno nie są cudowną receptą na otyłość. W tej kwestii nie ma żadnych wątpliwości – jedynie ruch i ograniczenie spożywania niezdrowego jedzenia może przynieść realny efekt. Warto jednak pamiętać, że organizm ludzki działa jak złożona maszyneria i tak jak każda maszyneria wymaga dodatków pozwalających działać mu sprawniej. W przypadku odchudzania takim dodatkiem mogą być suplementy diety.

Wiążą tłuszcze…

Bardzo wiele produktów, także tych uznawanych za zdrowie, zawiera cukier. Wbrew pozorom można go znaleźć nie tylko w słodyczach, ale także w innych produktach. Dla odchudzających pomocą może być w takim wypadku fasolamina. To składnik, który pozwala zneutralizować część pochłanianych przez organizm cukrów. Także zielona herbata ma korzystny wpływ na procesy zachodzące w organizmie. Poprawia ilość energii, którą nasze ciało wydatkuje na zewnątrz. W jaki sposób? Poprzez pobudzenie termogenezy poposiłkowej, czyli zwiększeniu ilości energii spalanej przez organizm po zjedzeniu na przykład obiadu. Innymi słowy, kto pije zieloną herbatę, szybciej pozbywa się tłuszczu.

Odkładanie tłuszczu może być zahamowane także przez inne suplementy diety. Podane w odpowiedniej dawce sprawiają, że tłuszcz jest uwalniany z komórek tłuszczowych. Efektem tego jest utrata wagi. Jakie to mogą być preparaty? Na przykład te zawierające błonnik. Jest to bowiem specyficzny rodzaj pokarmu, który pęcznieje w przewodzie pokarmowym. Oprócz tego wchłania tłuszcze i cukry, a więc to, czego chcemy się z organizmu pozbyć. Błonnik może być sojusznikiem tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z narastającym uczuciem głodu, które często dopada osoby odchudzające się. Dzięki swoim właściwościom niweluje je nie wchłaniając się do organizmu.

… wspomagają inne działania

Warto zwrócić uwagę także na cząsteczkę L112 wchodzącą w skład na przykład wyciągu z krabów. Dodawana do wielu suplementów diety wspomaga odchudzanie przez przyciąganie i wiązanie tłuszczy. W ten sposób powstają większe cząstki, które w organizmie nie rozpuszczają się i nie ulegają wchłonięciu w przewodzie pokarmowym. Podobnie działa chitozan pochodzący z pancerzy skorupiaków. Nadmierne wchłanianie tłuszczy może być też ograniczone przez inne suplementy diety. Jednym z nich jest orlistat hamujący aktywność enzymów uczestniczących w trawieniu tłuszczów. Niestrawione są zwyczajnie wydalane z organizmu, a więc – nie odkładają się w nim.

Suplementy diety nigdy nie będą działały same z siebie. Mogą być traktowane jedynie jako dodatek do odpowiedniego sposobu odżywiania się czy uprawiania sportu. Kto liczy na to, że dzięki ich zastosowaniu w cudowny sposób zrzuci zbędne kilogramy, może się przeliczyć. Tylko ciężka praca nad sobą może przynieść pożądane efekty. W odchudzaniu, tak jak w innych dziedzinach życia – cudów nie ma.