Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Zabiegi laserowe coraz bardziej popularneDepilacja laserowa bikini i pach cieszą się ogromnym powodzeniem, gdyż gładka skóra jest obecnie kojarzona z atrakcyjnością. Nic więc dziwnego, że panie dążą do uzyskania owego efektu. Niestety tradycyjne usuwanie owłosienia jest czasochłonne i wymaga systematyczności. Może więc warto zdecydować się właśnie na depilację laserową bikini i pach?

Depilacja laserowa bikini, czyli koniec z problemem zbędnego owłosienia

Nie ma co ukrywać, że wystające zza linii bielizny włoski łonowe nie prezentują się dobrze. Wychodząc z takim wyglądem na plażę w stroju kąpielowym, trzeba liczyć się z wieloma nieprzychylnymi spojrzeniami i komentarzami. Tak to już jest w dzisiejszych czasach, że wszędzie czeka na nasz opinia społeczna. Jeśli chcemy odkryć kawałek ciała, to zostanie to poddane ocenie.

Jeśli męczy nas ciągłe kupowanie maszynek i przesiadywanie w łazience w celu pozbycia się zbędnego owłosienia, to warto rozważyć depilację laserową bikini. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się go na trwałe. Efekt gładkiej skóry w miejscach intymnych jest więc na wyciągnięcie ręki każdego z nas.

Całkowite usunięcie owłosienia czy też może nie?

Nie ma wcale konieczności pozbywania się całego owłosienia z miejsc intymnych. Dzięki depilacji laserowej bikini można usunąć włoski do linii bikini. W wariancie brazylijskim zostawiany jest cienki pasek z włosów, a we francuskim usuwane jest owłosienie tylko z linii bielizny, a na wzgórku formuje się trójkąt czy prostokąt z włosków.

Zanim kosmetolog przejdzie do wykonywania zabiegu depilacji laserowej bikini, przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, którego celem jest upewnienie się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Kosmetolog ocenia też stan skóry i jej typ oraz specyfikację włosów.

Nie tylko depilacja laserowa bikini, ale także pach – czy warto?

W przypadku kobiet włoski pod pachami z pewnością nie są mile widziane. Coraz więcej dbających o sobie mężczyzn również decyduje się na ich usuwanie. Jeśli zależy nam na uzyskaniu gładkiej skóry pod pachami na długo, to warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. Zabieg ten nie boli, chociaż u niektórych osób może pojawić się dyskomfort.

Depilacja laserowa pach jest zabiegiem trwającym zaledwie kilkanaście minut. Należy jednak pamiętać, że jednorazowa sesja nie wystarczy do trwałego pozbycia się owłosienia. Cztery czy pięć serii jest za to w stanie zagwarantować nam brak problemów z owłosieniem pod pachami na kilka lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med