Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Osocze bogatopłytkoweOsocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który posiada zwiększoną ilość płytek krwi. Otrzymuje się go z krwi pacjenta, który pragnie poddać się zabiegowi z użyciem osocza. Jakie zastosowanie znalazło osocze w medycynie estetycznej? Kiedy warto z niego skorzystać? Czym jest wampirzy lifting i na czym polega taki zabieg? Kto może z niego skorzystać?

Czynniki wzrostu

Osocze bogatopłytkowe zawiera wiele czynników wzrostu, które wpływają na regenerację stawów, mięśni, czy skóry człowieka. Okazuje się, że wpływ także na przyspieszenie procesów gojenia się ran u pacjenta. W medycynie estetycznej osocze znalazło wiele zastosowań.

Medycyna estetyczna

Osocze jest z powodzeniem stosowane w zabiegach mających ma celu upiększenie twarzy i w kosmetologii. Jest alternatywą dla botoksu, którego efekty nie zawsze są naturalne i zadowalające. Osoby cierpiące na wysuszoną i napiętą skórę twarzy mogą skorzystać z zastrzyku z osoczem bogatopłytkowym. Jest on polecany także osobom ze zmarszczkami, bliznami po trądziku, bruzdami i innymi zmianami na skórze. Osocze bardzo dobrze regeneruje skórę, wpływając na jej odżywienie i nawilżenie. Lekarze wykorzystują osocze także podczas leczenia pacjentów z uczuleniami.

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting jest zabiegiem, w którym używa się osoba bogatopłytkowego. Od pacjenta pobiera się materiał, który jest zgodny z jego organizmem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. Fibroblasty zostają pobudzone do regeneracji skóry, tworząc nowy kolagen i nowe naczynia krwionośne. Zabieg składa się z następujących etapów; po pierwsze pobiera się krew z żyły pacjenta, po drugie pozyskuje się koncentrat bogatopyłkowy i osocze z użyciem wirówki, po trzecie wstrzyknięty zostaje materiał do krwi pacjenta w danych miejscach na ciele. Efekty zauważyć można po kilkunastu dniach po zabiegu, ponieważ wytworzenie nowych włókien kolagenowych jest procesem długotrwałym. Pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Osocze bogatopyłkowe znajduje także inne zastosowania w medycynie, które dotyczą leczenia urazów mięśni i stawów, schorzeń stawów, kolan łokci, złamań i stanów zapalnych kości. Osocze wpływa na szybsze gojenie się tkanek miękkich i owrzodzeń troficznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki