Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Zapotrzebowanie kaloryczne kobietyWiele kobiet regularnie sprawdza kaloryczność produktów. Zależy im na pięknej figurze, więc ograniczają posiłki, żeby schudnąć. Jednak każdy człowiek potrzebuje odpowiedniej ilości kalorii w ciągu dnia, aby być zdrowym i dobrze funkcjonować. Posiłki mają dawać nam energię i dostarczać organizmowi wszystkie potrzebne witaminy.

Czy warto ograniczać kalorie?

Prawdą jest, że wiele kobiet zmaga się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji rzeczywiście warto ograniczyć kalorie, żeby móc zrzucić nadmiar kilogramów. Dobrze jest jednak najpierw dowiedzieć się jakie jest nasze Zapotrzebowanie kaloryczne w danym momencie. Powinniśmy bowiem każdego dnia dostarczać organizmowi tyle kalorii, żeby mógł on wykonać wszystkie swoje zadania. Jeżeli będziemy spożywać mniej kalorii, to możemy czuć się źle i wpłyniemy niekorzystnie na prace naszego organizmu. Dlatego przed podjęciem decyzji o odchudzaniu warto dowiedzieć się ile nasz organizm potrzebuje energii. Wtedy z łatwością obliczymy deficyt kaloryczny i dzięki temu będziemy mogły tak skomponować posiłki, żeby schudnąć zdrowo.

Jak obliczyć ile kalorii dziennie powinnyśmy spożywać?

Obliczanie kaloryczności jest dzisiaj bardzo proste. Wystarczy w sieci znaleźć kalkulator dietetyczny i szczerze odpowiedzieć na kilka pytań. W ten sposób obliczymy nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Jeżeli należymy do kobiet aktywnych, które regularnie coś ćwiczą, to z całą pewnością nasz organizm będzie potrzebować więcej kalorii. Nie dla każdej kobiety ograniczenie kalorii do minimum będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli wykonujemy pracę fizyczną i dużo się ruszamy, to powinniśmy w ciągu dnia spożywać więcej kalorii. W takiej sytuacji możemy sobie spokojnie na to pozwolić i nie mieć obaw, że przytyjemy. Oczywiście warto jeść jedynie zdrowe posiłki, ale sporadyczne grzeszki żywieniowe można sobie wybaczyć.

Jeśli większość dnia spędzamy przed monitorem komputera i nie jesteśmy aktywne fizyczne, to zapotrzebowanie organizmu na kalorie będzie znacznie mniejsze. W takiej sytuacji czasami trzeba bardzo ograniczyć posiłki.