Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Co warto wiedzieć o laseroterapii?Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że laseroterapia wykorzystywana jest przeważnie do walki z bólem nie tylko w stanach ostrych, ale również podostrych i przewlekłych. Można zaobserwować, że omawiana metoda z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem.

Laseroterapia biostymulacyjna

Wspomniany rodzaj laseroterapii wykorzystuje lasery o małej mocy. Ich promienie wspomagają leczenie bólu, a także likwidują stany zapalne czy regenerują komórki oraz tkanki.

Należy mieć świadomość, że ze względu na ogromne właściwości lecznicze laseroterapia Łódź jest stosowana w szpitalach, klinikach czy prywatnych gabinetach. Warto wiedzieć, że leczy nerwobóle, mięśniobóle czy bóle po urazach narządu ruchu.

Charakterystyka laseroterapii

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że promienie lasera biostymulującego wprowadzają w drgania atomy naświetlanych komórek i tkanek. Godny uwagi jest również fakt, że światło laserowe będzie przechodziło przez tkanki, a następnie ulegnie rozproszeniu, odbiciu, a także częściowej absorpcji. Warto wiedzieć, że w tym czasie zostaną zapoczątkowane procesy regeneracyjne.

Laseroterapia Łódź powoduje również, że w ludzkim organizmie zaczną zachodzić dwa rodzaje efektów: pierwotne oraz wtórne. Należy mieć świadomość, że efekty pierwotne pojawią się w tkankach bezpośrednio naświetlanych. Natomiast rezultaty wtórne pojawią się dopiero po naświetlaniu. Oznacza to, że są końcowym elementem reakcji, które zostały zapoczątkowane przez naświetlanie.

Jak dokładnie działa laseroterapia?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rezultaty wtórne laseroterapii będą obejmowały terapie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz biostymulujące. Godny uwagi jest fakt, że leczenie bólu będzie efektywne dzięki znacznie większemu wydzielaniu hormonów uśmierzających ból czy endorfin. Warto również wiedzieć, że omawiana laseroterapia będzie pobudzała regenerację aksonów po uszkodzeniu nerwów.

Ponadto przyspieszy odbieranie bodźców przez błony komórek nerwowych. Warto wiedzieć, że laseroterapia wykazuje się również właściwościami biostymulującymi i przeciwzapalnymi. Nie wszyscy mają świadomość, że wspomniane działanie przeciwzapalne może pomóc w pozbyciu się obrzęków, a także zdecydowanie przyspiesza mikrokrążenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.