Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Co to jest kudzu root?Kudzu to roślina, którą pozyskuje się z roślin pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dobroczynne działanie kudzu znane jest od wieków, szczególnie w Chinach, Japonii i Korei. Jakie roślina kudzu działanie wykazuje? Czy korzeń kudzu skutki uboczne może wywołać?

Kudzu działanie i właściwości lecznicze

Jednymi z pierwszych objawów, na jakie stosowano kudzu były migreny oraz gorączka. W medycynie alternatywnej roślina kudzu stosowana jest na wiele schorzeń. Jest to między innymi nadciśnienie, angina czy choroby układu krążenia. Wielu zielarzy uważa, że kudzu działanie wykazuje także u osób, które straciły nagle słuch.

Wielu naukowców potwierdziło badaniami niesamowite właściwości tej rośliny. Składniki, które są w niej zawarte traktuje się jako środek przeciwzapalny i antyoksydacyjny. Wiele badań potwierdza także skuteczną walkę kudzu z nałogami, głównie z alkoholizmem. Ale także potwierdza się przypadki wyleczenia z nałogu nikotynowego i narkotykowego. Korzeń kudzu działa także antynowotworowo oraz wykazuje właściwości hormonalne, dzięki czemu łagodzi objawy menopauzy oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca.

Kudzu root dawkowanie

Przede wszystkim dawkowanie zależy od postaci kudzu, którą posiadamy. W Polsce najczęściej spotyka się kudzu w tabletkach lub w postaci mączki. Na wschodzie zazwyczaj kudzu spożywane jest w postaci naparów. Kudzu root dawkowanie zależy przede wszystkim od rodzaju terapii, jaka jest stosowana. W przypadku oczyszczenia organizmu należy przyjmować preparat przez okres od 7 do 14 dni w postaci 1 łyżeczki sproszkowanego kudzu dziennie.

Oczywiście dawkowanie kudzu jest określone na opakowaniu i tych zaleceń należy się trzymać. Nie wolno przekraczać zalecanych dziennych dawek. W przypadku tabletek przyjmuje się dziennie od 2 do 4 sztuk. Długość terapii uzależniona jest od efektów.

Korzeń kudzu skutki uboczne

W przypadku stosowania tej rośliny mogą wystąpić niepożądane efekty uboczne. Są to zazwyczaj nudności i bóle głowy. Bardzo rzadko może dojść do uszkodzenia wątroby.

Kudzu nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie jest zalecane również branie kudzu przez osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe. Najlepiej skonsultować przyjmowanie kudzu z lekarzem.