Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Indywidualnie dopasowane turnusy rehabilitacyjneWiele osób, które chorują przewlekle, poza tradycyjnym leczeniem decyduje się na skorzystanie ze specjalnych turnusów rehabilitacyjnych, które bardzo korzystnie wpływają na ogólny stan zdrowia, a także pomagają w niwelowaniu wielu dolegliwości. Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni dla siebie turnus rehabilitacyjny?

Położenie ośrodka rehabilitacyjnego

Należy pamiętać o tym, że samo otoczenie, w którym przebywamy, ma ogromny wpływ na nasze codzienne samopoczucie. W związku z tym położenie ośrodka rehabilitacyjnego jest jednym z ważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę przed rezerwacją.

Położenie powinno być atrakcyjne geograficznie, co pomoże w efektywnym wypoczynku, ale trzeba również zorientować się, czy zapewnia dostęp do interesujących nas rozrywek i miejsc. Część osób z całą pewnością zdecyduje się na pobyt w spokojnych, oddalonych od zgiełku miejscach. Dla innych osób będzie się jednak liczyła bliskość centrum miejscowości i możliwość korzystania z typowo turystycznych atrakcji.

Turnus rehabilitacyjny Karpacz – malownicza okolica i rozbudowana baza zabiegowa

Turnus rehabilitacyjny w Karpaczu jest atrakcyjny zarówno ze względu na wyjątkowe położenie miejscowości, jak i łatwy dostęp do profesjonalnej, rozbudowanej bazy zabiegowej.

W zależności od wskazań lekarza, na miejscu można liczyć na indywidualne lub grupowe zajęcia z fizjoterapeutą, a także profesjonalne masaże lecznicze, zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, a nawet krioterapii miejscowej lub ogólnoustrojowej.

Turnus rehabilitacyjny Karpacz – indywidualne dopasowanie programu

W trakcie pobytu rehabilitacyjnego w Karpaczu można liczyć na indywidualne dopasowanie całego programu. Opiera się to nie tylko na doborze właściwych zabiegów, ale także możliwości ustalenia właściwej diety.

Sprawia to, że takie turnusu wpływają bardzo korzystnie na osoby cierpiące na różne schorzenia. Na korzystanie z tego typu turnusów decydują się zarówno osoby mające problem z układem krwionośnym, oddechowym oraz oczywiście ruchowym. Jednak równie często przyjeżdżają osoby, które cierpią z powodu nasilonych objawów alergicznych, a także poważnych chorób typu cukrzyca, padaczka, zespół Downa czy nawet porażenie mózgowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.