Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Liposukcja laserowa jako sposób na modelowanie wybranych obszarów ciałaLiposukcja laserowa brzucha to innowacyjna, nieinwazyjna oraz bezpieczna metoda, która ma na celu skuteczną redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten, choć dość drogi jest coraz chętniej wybieraną alternatywą dla liposukcji tradycyjnej.

Liposukcja laserowa

Jak wspomniano powyżej, liposukcja laserowa to nowoczesna metoda, która jest bezpieczna dla zdrowia pacjentów oraz nie wymaga skomplikowanej operacji chirurgicznej. Pozwala ona na skuteczną redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej w wybranych okolicach ciała, w tym na przykład z brzucha. Ponadto, liposukcja laserowa, w tym liposukcja laserowa brzucha wpływa na stan skóry. Sprzyja ona bowiem regeneracji uszkodzonych komórek skóry oraz przywróceniu młodego wyglądu. Zabieg liposukcji laserowej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i wymaga wykonania przez chirurga drobnego nacięcia, przez które wprowadzone mogą być światłowody. Stosowane w trakcie zabiegu promieniowanie laserowe wpływa na wzrost temperatury w obrębie komórek tłuszczowych oraz rozerwanie otaczających je błon. Płynna zawartość komórek tłuszczowych jest odsysana przez specjalistyczny aparat lub podlega procesom metabolicznym zachodzącym w organizmie i jest wydalana w przeciągu kilku dni po wykonaniu zabiegu. Co ciekawe, podczas zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tkanki tłuszczowej, a laser nie uszkadza sąsiednich komórek.

Kiedy można zastosować liposukcję laserową?

Jak zaznaczono powyżej, celem liposukcji laserowej jest usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z wybranych rejonów ciała. Dotyczy to tych obszarów, które nie ulegają widocznemu pomniejszeniu nawet w przypadku stosowania diety lub aktywności ruchowej, w tym okolic podbródka, pośladków czy ramion. Ponadto, stosowana dość często Liposukcja laserowa brzucha również przynosi zauważalne wyniki. Może on stanowić uzupełnienie zabiegu wykonywanego za pomocą techniki klastycznej lub też stanowić oddzielny zabieg. Czas jego trwania oraz zakres zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, w tym ilości zbędnej tkanki tłuszczowej. Liposukcja laserowa, w tym liposukcja laserowa brzucha przyczynia się do zwiększenia jędrności skóry brzucha. Staje się ona gładka i sprężysta, dzięki czemu efekty zabiegu są jeszcze lepiej widoczne.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia liposukcji laserowej

Warto pamiętać, że liposukcja z wykorzystaniem lasera to technika mająca na celu wymodelowanie wybranych partii ciała. Nie jest ona zatem metodą odchudzającą, która mogłaby znacząco zmniejszyć ilość nadmiernej tkanki tłuszczowej w przypadku osób z nadwagą. Ponadto, zabieg nie powinien być wykonywany między innymi u osób z cukrzycą, niewydolnością wątroby i nerek, zaburzeniami tarczycy czy u kobiet w ciąży.