Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Zabiegi dermapenDermapen jest zabiegiem pomagającym poprawić wygląd skóry na wybranych partiach ciała oraz ją zregenerować. Po zabiegu skóra jest ujędrniona, odżywiona i dobrze nawilżona. Dermapen cena zabiegu uzależniona jest od kilku czynników.

Czym jest dermapen?

Dermapen jest innowacyjnym zabiegiem, który polega na nakłuciu skóry w celu pobudzenia włókien kolagenowych oraz elastyny w niej zawartej do odbudowy. Zabiegi dermapen inaczej nazywane są mezoterapią mikroigłową, ponieważ do ich wykonania używa się głowicę z mikroigłami. Przyrząd dermapen wyglądem przypomina długopis i składa się z głowicy z 12 mikroigłami, które w sekundę nakłuwają skórę nawet 20 razy. Mikroigły wbijają się w skórę na głębokość 0,25 – 2,5 mm.
Zabieg ten podczas nakłuwania mikroigłami powala wprowadzić pod skórę substancje odżywcze.

Przebieg zabiegu dermapen

Podczas zabiegu na skórze robione są mikrouszkodzenia mające za zadanie przyśpieszyć wytwarzanie włókien kolagenowych i elastyny. Substancje te potrzebne są do ujędrnienia i nadania skórze młodego wyglądu. Najważniejsze jest aby przed wykonaniem zabiegu oczyścić dokładnie skórę oraz znieczulić ją przy użyciu maści znieczulającej. Następnie wykonuje się zabieg, podczas którego igły wspomagają wytwarzanie kolagenu, a także wprowadzają pod skórę różnego rodzaju składniki odżywcze.

Jak często robić zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut, choć może trwać dłużej w zależności od partii ciała na jakiej jest wykonywany. Częstotliwość zabiegu zależy od tego jakie efekty chcę się uzyskać. Pierwsze będzie widać już po jednym zabiegu, ale zaleca się przeprowadzać od 2 do 5 zabiegów, aby efekty utrzymały się dłużej. Zabiegi wykonywane są w określonym odstępie czasu, aby skóra mogła w odpowiedni sposób się zregenerować i odpocząć pomiędzy sesjami.

Dermapen cena

Cena zabiegu zależna jest od wielkości partii ciała, na której jest wykonywany oraz od miejsca, ponieważ pomiędzy konkretnymi miastami cena może się różnić. Dermapen cena zabiegu wahać może się od 300 do nawet 1000 złotych. Wpływ na cenę ma również to czy podczas zabiegu wstrzykiwane są pod skórę jakieś składniki odżywcze, a także to ile będzie sesji zabiegowych. Często można skorzystać z różnych promocji jakie oferują salony.