Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Korzeń kudzu – pogromca nałogówKorzeń kudzu inaczej nazywany jest opornikiem bądź ołownikiem łatkowatym. Na Dalekim Wschodzie już od dawna zna się docenia prozdrowotne działanie tej rośliny. W Chinach stosuje się w formie naparów. Napar taki powstaje przez zaparzenie sproszkowanego korzenia z dodatkami. Tym sposobem leczy się grypę, gorączkę, nudności, ale też tak poważne schorzenia jak migrena czy cukrzyca. Za pomocą korzenia kudzu możliwe jest obniżenie ciśnienia we krwi i, co ciekawe, pomóc w uporaniu się z uzależnieniem.

Korzeń kudzu – środek, który pomoże zwalczyć alkoholizm

Z badań wynika, że zażywanie korzenia kudzu pomaga organiczyć spożywanie alkoholu. Korzeń kudzu zawdzięcza swoje właściwości związkom flawonoidowym. Korzeń kudzu może być pomocny także osobom, które mają problem z paleniem, a nawet problem z uzależnieniem od narkotyków. Istnieje kilka hipotez, które próbują wyjaśnić mechanizm, jaki zachodzi w organizmie, któremu korzeń kudzu pomaga uporać się z uzależnieniem. Wedle jednej z nich, korzeń kudzu działa w charakterze zastępnika. Alkohol i inne substancje uzależniające powodują wydzielanie hormonów szczęścia. W bardzo podobny sposób działa korzeń kudzu i zawarte w nim izoflawanoidy, co niweluje chęć sięgnięcia po alkohol. Tym sposobem korzeń działa również na osoby uzależnione od nikotyny, a nawet narkotyków.

Korzeń kudzu tabletki

Bardzo wygodną formą spożywania korzenia kudzu są tabletki. Tego rodzaju suplement zażywa się doustnie. Dziennie zaleca się od jednej do dwóch kapsułek podczas posiłku. Jest to uzależnione od zapotrzebowania konkretnej osoby. Jeżeli istnieje taka potrzeba, nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjmować tabletkę w formie sproszkowanej. Oczywiście należy pamiętać, że zażywanie kudzu tabletkii nie może zastępować normalnego odżywiania. Jedynie je uzupełnia. Bardzo ważne jest, żeby sprawdzić datę ważności suplementu. Kobiety w ciąży, a także te karmiące muszą odmówić sobie suplementacji korzeniem kudzu.

Korzeń kudzu cena

Korzeń kudzu cena waha się od kilkunastu złotych do sześćdziesięciu złotych. Zazwyczaj w opakowaniu znajduje się 90 kapsułek. Cena jest uzależniona od miejsca, w którym suplement jest kupowany, a jest dostępny w sklepach zielarskich, aptekach. Wiele z nich prowadzi sprzedaż internetową.