Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna – czym się od siebie różnią?Jakkolwiek w powszechnej świadomości pojęcia medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej funkcjonują zamiennie, można wydzielić dość jasną granicę pomiędzy nimi. O ile zarówno w jednym jak i drugim przypadku chodzi między innymi o poprawienie urody, o tyle sposób postępowania prowadzący do podobnych efektów jest zgoła odmienny.

Usuwanie celulitu a korekta nosa

Część z nas jest świadoma tego, że medycyna estetyczna to raczej zabiegi takie jak depilacja laserowa czy usuwanie celulitu, chirurgia plastyczna kojarzy się natomiast raczej z nieco bardziej inwazyjnymi przedsięwzięciami – pokroju wszczepiania implantów czy odsysania tkanki tłuszczowej. Owszem – inwazyjność zabiegów to jedno z podstawowych kryteriów oddzielających obie omawiane dziedziny. W końcu wspomniana depilacja laserowa nie wiąże się z koniecznością położenia się na stole operacyjnym i długotrwałą rekonwalescencją w szpitalnym łóżku, bólem, opuchlizną i bliznami, które zagoją się dopiero po pewnym czasie – to domena chirurgii, nie tylko plastycznej zresztą. Istnieją jednak zabiegi, które wykonywane są zarówno przez chirurgów jak i w gabinetach czy klinikach medycyny estetycznej. Łączą je efekty, jakie chcemy uzyskać, odróżnia zaś – cała reszta.

Lifting – chirurgia czy medycyna estetyczna?

Do tych samych rezultatów prowadzić mogą zupełnie inne drogi. Lifting skóry w ujęciu chirurgicznym wiąże się między innymi z mechanicznym naciągnięciem skóry twarzy, ewentualnie usunięciem jej nadmiaru. W gabinetach zajmujących się medycyną estetycznych pod pojęciem liftingu powinniśmy spodziewać się natomiast oddziaływania na skórę z wykorzystaniem pewnego zestawu bodźców, co ma na celu pobudzenie naszej naturalnej zdolności do samoregeneracji. W obu przypadkach efektem jest znaczne odmłodzenie i odjęcie kilku lat osobie poddającej się takiemu zabiegowi. Jasno widać jednak różnice – operacja przeprowadzona przez chirurga to również choćby bolesne dochodzenie do siebie po zakończeniu całego przedsięwzięcia. Poddanie skóry działaniu odpowiednich bodźców jest znacznie mniej bolesne (lub bezbolesne w ogóle). Minusem jest niestety konieczność okresowej powtórki zabiegu – nawet depilacja laserowa nie jest wieczna (niestety).

Medycyna estetyczna

Popularność tego rodzaju praktyk sprawiła, że aktualnie w zdecydowanej większości polskich miast, nie tylko tych największych, działają kliniki i gabinety których specjalnością jest medycyna estetyczna Katowice z pewnością nie są tutaj wyjątkiem.

Artykuł współtworzony przez http://lipoline.pl/k/zabiegi/medycyna-estetyczna/