Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Co trzeba wiedzieć o implantach zębowych?Ubytki zębów są dosyć dużym problemem wielu osób. Dla wielu osób jest to problem wizerunkowy, który odbiera radość z uśmiechu. Implanty zębowe są rozwiązaniem, które może przywrócić uśmiech. Co warto wiedzieć o implantach?

Kiedy warto założyć implanty zębowe?

Implanty zębowe Katowice to doskonały sposób na przywrócenie pięknego uśmiechu, który bez kompletnego uzębienia nie wygląda już tak atrakcyjnie. Zęby tracimy z powodu choroby, złej higieny jamy ustnej, czy wskutek wypadku. Odzyskanie pięknego uśmiechu dla wielu osób jest bardzo ważne, i tu idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie implantów.

Implanty zębów Katowice to rozwiązanie, które pozwala wprowadzić do kości tytanową śrubę, na którą następnie zostanie nałożona korona, która będzie niemal identyczna z zębami pacjenta. Taki zabieg jest długotrwały, gdyż musi być poprzedzony wywiadem dotyczącym zdrowia pacjenta oraz dokładną diagnostyką.

Implanty zębów Katowice wszczepiane są w dwóch etapach. Pierwszym etapem jest wszczepienie tytanowej śruby. Następnie na śrubę zakładana jest koronka. Między jednym, a drugim zabiegiem musi nastąpić przerwa, by implant miał czas porosnąć kością. Czas, który jest potrzebny, by implanty zębowe Katowice były gotowe do założenia korony to od 2 nawet do 6 miesięcy. Założenie korony to zabieg, który wymaga kilku wizyt.

Przeciwwskazania do zabiegu

Implanty zębowe Katowice nie każdy może założyć. Przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe, AIDS, SEPSA, cukrzyca czy choroby układu krzepnięcia.

Przed założeniem implantów zębowych Katowice należy również zadbać o ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Należy wyleczyć pozostałe zęby. Przeciwwskazaniem są schorzenia, urazy oraz stany zapalne błony śluzowej w miejscu, w którym planowany jest implant.

Implanty zębów Katowice nie są również zalecane dla kobiet w okresie ciąży oraz osobom, które borykają się z poważnymi uzależnieniami.

Koszt implantów

Implanty cena Katowice jest bardzo zróżnicowana w różnych gabinetach dentystycznych. Specjaliści preferują odmienne rozwiązania, których ceny rozpoczynają się od 1 800 złotych nawet do 4 000 złotych. Jest to podstawowy koszt założenia implantu.

Implanty cena Katowice musi obejmować również założenie korony, których ceny rozpoczynają się od 550 złotych oraz badania, które trzeba przeprowadzić przed zabiegiem, takie jak prześwietlenia oraz diagnostyka.