Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Co warto wiedzieć o wynajmie autokaru na wesele?Pandemia sprawiła, że coraz więcej par rezygnuje z wesela, na które zaprasza setki gości. Dziś coraz częściej są to przyjęcia, podczas których bawi się 50, 80 czy góra 100 osób. Jednak nawet przy takiej liczbie osób warto przemyśleć wynajem autokaru na wesele. Takie dodatkowe udogodnienie z całą pewnością zostanie docenione przez gości.

Dlaczego warto wynająć autokar na wesele?

Uczestnictwo w przyjęciu weselnym w Polsce niemal zawsze wiąże się ze spożywaniem alkoholu. I choć coraz częściej mówi się o niewielkich ilościach dobrych trunków, to nadal nie rozwiązuje to problemu powrotu do domu z takiej imprezy.

Do tego na takim przyjęciu spotykają się często wszyscy najbliżsi: rodzina i przyjaciele i z tego powodu nie zawsze łatwo jest znaleźć kogoś kto zapewni transport powrotny. Właśnie dlatego goście doceniają gdy para młoda bierze to na siebie i wynajmuje autokar lub busa.

Ile kosztuje Wynajem autokaru na wesele?

Przed decyzją o wynajmie autokaru na wesele warto najpierw rozważyć koszt takiego rozwiązania. Jeśli odległości do przebycia są niewielkie, najtaniej zwykle wychodzi wynajem busa, który wykona kilka kursów. Taki pojazd można wynająć już nawet za około 50 zł za godzinę.

Jeśli jednak odległość do pokonania między miejscem ślubu a salą, na której odbywać się będzie przyjęcie, jest spora lepiej wynająć autokar. Tu ceny zaczynają się już od 400 złotych, ale raczej trzeba się liczyć wydatkiem rzędu 700 do 1000 złotych.

O czym pamiętać wynajmując autokar na wesele?

Wynajem autokaru na wesele jest miłym udogodnieniem dla gości. Jednak zanim młodzi ruszą do firmy przewozowej najpierw powinni porozmawiać ze swoimi gośćmi i sprawdzić ilu z nich będzie zainteresowane skorzystaniem z takiej opcji. Może się okazać, że część gości woli jednak samemu zorganizować sobie transport. Dzięki takiej rozmowie młodzi unikną zawyżonych kosztów wynajmu zbyt dużego autokaru.

Ważne jest też by o wynajem autokaru zatroszczyć się z odpowiednim wyprzedzeniem i poszukać firmy, która posiada w miarę dużą flotę autobusów i busów. Można wtedy dookreślić wielkość autokaru krótko przed datą ślubu. Duża firma przewozowa to też gwarancja, że w przypadku ewentualnej awarii pojazdu szybko zostanie podstawiony autobus zastępczy.