Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Naturalny i nowoczesny manicurePomalowane paznokcie, niekoniecznie na odważne kolory to wybór wielu kobiet, w tym pracujących w biurach. Właśnie one muszą mieć zadbane dłonie, ale manicure jednocześnie musi wyglądać naturalnie i bardzo delikatnie, tak aby odświeżał dłoń. W jaki sposób wykonać takie paznokcie?

Lakiery nude- gama biznesowa

W drogeriach można znaleźć wiele odcieni lakierów z tak zwanej gamy biznesowej, czyli beżów i delikatnych różów. Dzięki temu paznokcie nie rzucają się w oczy, ale też dłoń jest elegancka. Jak wykonać manicure za pomocą takiego lakieru? Najpierw trzeba opiłować płytkę. Naturalne paznokcie powinny mieć owalny lub zaokrąglony kształt i nie wystawać poza opuszek palca więcej niż 1-2 mm.

Pod lakier nude należy nałożyć bazę, zaś na wierzch najlepiej dodać jeszcze utwardzacz. Wtedy takie manicure utrzyma się dłużej. Jeżeli pani zależy na paznokciach, które nie będą wymagały poprawek przez około 3-4 tygodni, najlepiej wybrać lakiery hybrydowe.

Stylowy manicure hybrydowy

Kobiety zabiegane, aktywne zawodowo oraz w innych dziedzinach życia bardzo często wybierają użycie lakierów hybrydowych właśnie ze względu na wygodę oraz oszczędność czasu. Co prawda należy raz na 3 tygodnie stawić się w salonie na nieco ponad godzinę, ale w zamian ma się zawsze piękne paznokcie bez odprysków.

Kosmetyczka zaproponuje lakiery hybrydowe, które będą pasowały do dress codu. Powinny być one delikatne, mleczne, lekko przejrzyste. Na pewno do biura, gdzie panują ścisłe zasady co do stroju i dodatków nie będą pasowały paznokcie czerwone czy czarne, lecz nude to także piękne barwy, które sprawiają dodatkowo, że dłoń wygląda młodziej. A jak sobie poradzić przy bardzo łamliwych paznokciach?

Żel na wzmocnienie

Czasami nawet lakier hybrydowy to za mało i trzeba dodatkowo wzmocnić płytkę. Można do tego celu użyć warstwy żelu. Jeżeli jest on mleczny czy beżowy lub różowy to nawet nie trzeba dodatkowo kłaść koloru. Można jednak na wierzch położyć hybrydę.

Taki manicure jest na tyle mocny, że sprawdzi się w biurze i nie tylko, ponadto umiejętnie wykonany wcale nie musi być mocno widoczny i nieelegancki. Dobra stylistka w taki sposób nadbuduje paznokieć, by wyglądał on jak najbardziej naturalnie i elegancko.

Lakiery hybrydowe znajdziesz w ofercie Chiodo.pl.