Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Medycyn estetyczna – sposób na oszukanie czasuMedycyn estetycznaMedycyna estetyczna jest szczególnym działem medycyny, który ma na celu poprawę jakości życia osób, u których rozpoczął się proces starzenia skóry, poprzez odpowiedni dobór leków oraz wykonywanie drobnych zabiegów. Jest ona profesjonalnie uprawiana tylko przez lekarzy i wymaga posiadania prawa wykonywania zawodu.
Obiekty takie jak gabinet medycyny estetycznej posiada w bardzo wielu miejscach.

Co może mi zaoferować ta gałąź medycyny?

Jeżeli w wyszukiwarkę wpiszemy prostą frazę kwas hialuronowy przed naszymi oczami ukaże się wręcz niewyobrażalna ilość ofert. Przejrzenie ich wszystkich zajęłoby nam ogromną ilość czasu, warto więc najpierw mniej więcej zorientować się jakie zabiegi lub porady nas interesują i skupić się tylko na wyszukiwaniu tych wybranych przez nas konkretów.

Należy jednak pamiętać, by żadnej ostatecznej decyzji nie podejmować bez konsultacji z lekarzem – i to koniecznie takim, który zajmuje się medycyną lub dermatologią estetyczną z pewnością umożliwi znalezienie takiego. Możemy więc wybierać spomiędzy wielu możliwości: od masaży, przez peelingi, zabiegi laserowe, lipolizę, aż po użycie fali radiowych. Uzyskane dzięki nim efekty też są bardzo różnorodne – w zależności od potrzeb i preferencji danego pacjenta można uzyskać ujędrnienie skóry, wypełnienie zmarszczek, modelowanie ust, redukcję przebarwień i blizn, poprawienie kształtu twarzy, czy trwale usunięcie owłosienia.

Pokrewną dziedziną jest też dermatologia estetyczna stanowi pole do jej rozwoju, podobnie jak inne duże miasta w Polsce. Skupia się ona nie na leczeniu chorób skóry, ale na profilaktyce chorób i starzenia u osób zdrowych oraz na dobrej dbałości o skórę. Jeżeli któryś z zabiegów wzbudza nasze zainteresowanie i chcielibyśmy dowiedzieć się o tym, czy można i warto go u nas zastosować – dobrze jest wybrać się na wizytę do konkretnego lekarza, zatrudnionego w konkretnym gabinecie i sprawę przedyskutować. Będzie on wiedział, czy dana procedura ma szansę przynieść u nas pożądane efekty oraz czy jest dla nas najlepszą opcją.

Czy wart skorzystać z medycyny estetycznej?

Gabinet medycyny estetycznej posiada w bardzo wielu miejscach – prowadzone przez bardzo różnych specjalistów i w różnych cenach. Zdania i opinie na temat zabiegów są bardzo podzielone. Jedni uważają je za niewinną poprawę swojego wizerunku i samopoczucia, dla innych ingerencja w naturalny proces starzenia jest czymś nie do pomyślenia. Warto zapewne pochylić się nad argumentami obu stron. Troska o zdrowie i profilaktyka chorób powinny być nadrzędną troską wszystkich ludzi. Czy warto jednak próbować oszukać czas i zatrzymać starzenie się? Czy warto aby nasze zainteresowanie gabinetem medycyny estetycznej było większe niż np. sportem, czy zdrową dietą?