Dobre Zdrowie

Zdrowy styl zycia, medycyna

Przeciwwskazania do depilacji laserowejDepilacja laserowa to niezwykle popularny zabieg wśród kobiet. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest bardzo duża skuteczność tego zabiegu. Choć zabieg jest bezpieczny to trzeba wiedzieć, że nie każdy może się jemu poddać i nie w każdych okolicznościach. Jakie zatem są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Stosowanie leków

Jednym z przeciwwskazań do stosowania zabiegu depilacji laserem jest stosowanie określonych leków. Mowa tu m.in. o lekach oraz ziołach światłouczulających. Zaliczyć można do nich np. skrzyp polny, dziurawiec oraz szałwia. Ziół tych nie można stosować na dwa tygodnie przed datą planowanego zabiegu. Dużo większa przerwa jest potrzeba w przypadku przechodzenia terapii retinoidami. W takim przypadku potrzebna jest aż pół roczna przerwa. Nie jest także dobrym pomysłem poddawanie się depilacji laserowej w przypadku kiedy zażywa się antybiotyki. Antybiotyki mają bowiem właściwości światłouczulające.

Jednym z przeciwwskazań do stosowania depilacji laserowej jest także miesiączka. Nie przeszkadza ona w wykonaniu depilacji np. nóg, lecz może być problematyczna w przypadku depilacji okolic bikini. Osoba poddająca się zabiegowi może czuć po prostu dyskomfort.

Depilacja bikini

W przypadki depilacji miejsc bikini warto wspomnieć jeszcze o innych przeciwwskazaniach. Przede wszystkim depilacja laserowa nie może być w tym przypadku wykonana jeśli w niedalekim czasie dokonano depilacji woskiem. Na depilację laserem w takim przypadku należy odczekać min. 4 miesiące. Podobnie jest w przypadku opalenizny. Niestety ta także wyklucza depilację laserem.

Jest tak także w przypadku kiedy opalenizna została uzyskana samoopalaczem. W takim przypadku przerwa musi wynosić min. 6 tygodni. Istotne jest także, aby na 4 tygodnie przed zabiegiem odstawić różnego rodzaju maści zawierające witaminę E oraz A.

Konsultacja przed zabiegiem

Jeśli ktoś nie pewny czy na pewno może poddać się zabiegowi może to sprawdzić na dwa sposoby. W sieci można odszukać strony www gabinetów kosmetycznych, na których znajdziemy wszelkie informacje o przeciwwskazaniach. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać “depilacja laserowa Warszawa”. Po drugie, zawsze przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja z lekarzem. Podczas niej lekarz wykona różnego rodzaju testy, które odpowiedzą czy na pewno można bezpiecznie poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

Stosowanie się do powyższych zaleceń jest niezwykle ważne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabieg będzie nie tylko bezpieczny, ale także skuteczny. Jeśli chcemy poznać więcej informacji dotyczących przeciwwskazań do tego typu zabiegu wystarczy w sieci wpisać hasło depilacja laserowa Warszawa.